Разпореждане № 79723 от 28.06.2023, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 24822/2022
- Вид
- Разпореждане № 79723
- Подписан
- 28.06.2023
- Състав
- ВАСИЛЕНА ЛЮДМИЛОВА ДРАНЧОВСКА
Цитирани разпоредби
- чл. 261, т. 4 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 79723 гр. София, 28.06.2023 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 26 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и осми юни през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: ВАСИЛЕНА ЛЮДМ.
ДРАНЧОВСКА като разгледа докладваното от ВАСИЛЕНА ЛЮДМ. ДРАНЧОВСКА
Гражданско дело № 20221110124822 по описа за 2022 година за да се произнесе, взе предвид следното:
С решение от 02.05.2023 г. съдът е уважил предявените от „М--“ ЕООД срещу „Ф----“ ЕООД положителни установителни искове за сумата от общо 4489,75 лв., цена на продадени стоки по договори, обективирани във фактури № 44828/11.02.2021 г., № 45260/01.04.2021 г., № 45351/12.04.2021 г., № 45397/16.04.2021 г. и № 45527/28.04.2021 г., ведно със законната лихва върху сумата от датата на подаване на заявлението – 07.12.2021 г., до окончателното й изплащане, за които е издадена заповед за изпълнение на парично задължение по чл. 410 ГПК от 04.02.2022 г. по гр.д. № 70026/2021 г. по описа на СРС, 26 състав.
В срока за обжалване на 23.05.2023 г. ответникът е подал въззивна жалба срещу съдебния акт. С разпореждане от 26.05.2023 г. съдът е констатирал нередовност на подадената жалба – не е била внесена дължимата държавна такса в размер на 89,80 лв., поради което на жалбоподателя е указано в едноседмичен срок да представи доказателства за внасяне на сумата по сметка на Софийски градски съд, като е предупреден, че при неизпълнение на указанията въззивната жалба ще бъде върната.
Препис от разпореждането е връчен на процесуалния представител на жалбоподателя по реда на 07.06.2023 г. Едноседмичният срок за изпълнение на указанията е изтекъл на 14.06.2023 г., като и понастоящем не са представени доказателства за внасяне на определената държавна такса.
С оглед на изложеното, настоящата съдебна инстанция намира, че указанията за отстраняване на нередовностите не са изпълнени в срок (а и понастоящем), поради което на основание чл. 262, ал. 2, т. 2, вр. с чл. 261, т. 4 ГПК въззивната жалба следва да бъде върната.
Така мотивиран, съдът
1
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 144163/23.05.2023 г. на „Ф----“ ЕООД срещу решение от 02.05.2023 г., постановено по гр.д. № 24822/2022 г. по описа на Софийски районен съд, 26 състав.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от връчване на препис на ответника.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
2