Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 268382 от 08.03.2021, Районен съд - Варна

Съд
Районен съд - Варна
Дело
Гражданско дело 10140/2019
Вид
Разпореждане № 268382
Подписан
08.03.2021
Състав
МОНИКА ЛЮБЧОВА ЖЕКОВА

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№…/… гр. Варна,08.03.2021 год.

ВАРНЕНСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО

ОТДЕЛЕНИЕ , ЧЕТИРИДЕСЕТ И ВТОРИ

СЪСТАВ, в закрито разпоредително заседание, проведено на осми март, пред две хиляди двадесет и първа година, в състав:

РАЙОНЕН СЪДИЯ: МОНИКА ЖЕКОВА като разгледа докладваното от съдията гр.д. № 10140/2019 год. по описа на РС Варна, ХLІІ –ри състав, за да се произнесе взе предвид следното :

По делото е постановено Решение № 261190/13.11.2020 г.

Срещу така постановеното Решение е била депозирана Въззивна жалба с вх.рег. № 289266/15.12.2020 г. от отв.В.С. чрез адвокат Р.Ч..

С Разпореждане № 27946/16.12.2020 г. ВРС е оставил без движение производството по въззивната жалба, като са дадени конкретни указания,определен 1 седмичен срок за изпълнение и вписани последиците от неизпълнението.Съобщението е редовно връчено на адв.Ч. на 13.1.2021 г., респ. едноседмичния срок за изпълнение на указанията е следвало да изтече на 20.1.2021 г./присъствен ден – сряда/.С писмена молба,заверена във ВРС на 22.1.2021 г. адв.Ч. е навела твърдения затова, че доверителката й е болна,на домашно лечение и не осъществява контакти с трети лица,поради което е поскано продължаване на срока с допълнителен седемдневен. Макар и към молбата да не са приложени никакви доказателства за необходимостта от продължаване на срока, с разпореждане от 26.1.2021 г. ВРС е продължил първоначалния 1 седмичен срок с още 1 седмица .Т.е. срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 27.01.2021 г.

От изложеното по-горе се констатира, че след като срокът за отстраняване на нередовността във въззивната жалба е изтекъл и до момента указанията на ВРС не са изпълнени, то въззивната жалба следва да бъде върната. В обобщение, съдът заключава, че предвид обстоятелството, че в указания и продължен срок и до настоящия момент дадените до жалбоподателя указания не са изпълнени, Въззивната жалба не е в състояние да ангажира валидно правораздавателната компетентност на второинстанционния съд, поради което подлежи на връщане, съгласно установеното в чл. 262, ал. 2, т. 2 от ГПК.

Мотивиран от гореизложеното, Варненският районен съд

РАЗПОРЕДИ :

ВРЪЩА, на основание чл.

262, ал. 2, т. 2 от ГПК Въззивна жалба с вх.рег.

№ 289266/15.12.2020 г. от отв.В.С. чрез адвокат Р.Ч. против Решение № 261190/13.11.2020 г.постановено от ВРС XLII-ри състав .

РАЗПОРЕЖДАНЕТО може да бъде обжалвано от жалбоподателя с Частна жалба пред Окръжен съд – гр.

Варна в едноседмичен срок, считано от получаване на съобщението за обявяването му, съгласно чл. 262, ал. 3 ГПК.

ПРЕПИС от Разпореждането да се връчи на жалбоподателя,чрез адв. Р.Ч. .

РАЙОНЕН СЪДИЯ: