Разпореждане № 268382 от 08.03.2021, Районен съд - Варна
- Съд
- Районен съд - Варна
- Дело
- Гражданско дело 10140/2019
- Вид
- Разпореждане № 268382
- Подписан
- 08.03.2021
- Състав
- МОНИКА ЛЮБЧОВА ЖЕКОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№…/… гр. Варна,08.03.2021 год.
ВАРНЕНСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО
ОТДЕЛЕНИЕ , ЧЕТИРИДЕСЕТ И ВТОРИ
СЪСТАВ, в закрито разпоредително заседание, проведено на осми март, пред две хиляди двадесет и първа година, в състав:
РАЙОНЕН СЪДИЯ: МОНИКА ЖЕКОВА като разгледа докладваното от съдията гр.д. № 10140/2019 год. по описа на РС Варна, ХLІІ –ри състав, за да се произнесе взе предвид следното :
По делото е постановено Решение № 261190/13.11.2020 г.
Срещу така постановеното Решение е била депозирана Въззивна жалба с вх.рег. № 289266/15.12.2020 г. от отв.В.С. чрез адвокат Р.Ч..
С Разпореждане № 27946/16.12.2020 г. ВРС е оставил без движение производството по въззивната жалба, като са дадени конкретни указания,определен 1 седмичен срок за изпълнение и вписани последиците от неизпълнението.Съобщението е редовно връчено на адв.Ч. на 13.1.2021 г., респ. едноседмичния срок за изпълнение на указанията е следвало да изтече на 20.1.2021 г./присъствен ден – сряда/.С писмена молба,заверена във ВРС на 22.1.2021 г. адв.Ч. е навела твърдения затова, че доверителката й е болна,на домашно лечение и не осъществява контакти с трети лица,поради което е поскано продължаване на срока с допълнителен седемдневен. Макар и към молбата да не са приложени никакви доказателства за необходимостта от продължаване на срока, с разпореждане от 26.1.2021 г. ВРС е продължил първоначалния 1 седмичен срок с още 1 седмица .Т.е. срокът за изпълнение на указанията е изтекъл на 27.01.2021 г.
От изложеното по-горе се констатира, че след като срокът за отстраняване на нередовността във въззивната жалба е изтекъл и до момента указанията на ВРС не са изпълнени, то въззивната жалба следва да бъде върната. В обобщение, съдът заключава, че предвид обстоятелството, че в указания и продължен срок и до настоящия момент дадените до жалбоподателя указания не са изпълнени, Въззивната жалба не е в състояние да ангажира валидно правораздавателната компетентност на второинстанционния съд, поради което подлежи на връщане, съгласно установеното в чл. 262, ал. 2, т. 2 от ГПК.
Мотивиран от гореизложеното, Варненският районен съд
РАЗПОРЕДИ :
ВРЪЩА, на основание чл.
262, ал. 2, т. 2 от ГПК Въззивна жалба с вх.рег.
№ 289266/15.12.2020 г. от отв.В.С. чрез адвокат Р.Ч. против Решение № 261190/13.11.2020 г.постановено от ВРС XLII-ри състав .
РАЗПОРЕЖДАНЕТО може да бъде обжалвано от жалбоподателя с Частна жалба пред Окръжен съд – гр.
Варна в едноседмичен срок, считано от получаване на съобщението за обявяването му, съгласно чл. 262, ал. 3 ГПК.
ПРЕПИС от Разпореждането да се връчи на жалбоподателя,чрез адв. Р.Ч. .
РАЙОНЕН СЪДИЯ: