Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1566 от 13.11.2023, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
Търговско дело 612/2023
Вид
Определение № 1566
Подписан
13.11.2023
В сила
29.11.2023
Състав
Цветелина Георгиева Хекимова

Цитирани разпоредби

  • чл.127 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.129, ал.2 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 1566 гр. Варна, 13.11.2023 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА в закрито заседание на тринадесети ноември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: Цветелина Г. Хекимова като разгледа докладваното от Цветелина Г. Хекимова Търговско дело № 20233100900612 по описа за 2023 година за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е образувано по предявен от М. П. А., ЕГН **********, чрез адв.

Г.С., АК – Пазарджик, иск срещу „Мегапорт“ ООД за обявяване нищожността на решение за избор на Д.С. за управител на дружеството, взето на проведено на 30.10.2023г. събрание на ОС на съдружниците на „Мегапорт“ ООД.

Поради нередовности на исковата молба с разпореждане от 31.10.2023г. производството е оставено без движение с конкретни указания към ищеца да уточни правния си интерес от предявяването на самостоятелен иск за установяване нищожност на взетото на 30.10.2023г. решение на ОСС; да конкретизира ясно какъв порок на решението се твърди, както и от какво качество произтича активната легитимация на ищеца по този иск; да представи доказателства за заплатена д.т. в размер 80 лв. по всеки от кумулативно предявените искове по сметка на ВОС, съгл. чл.3 от Тарифа за д.т.

Указано е на ищеца, че при неизпълнение на указанията исковата молба ще бъде върната на осн. чл.129, ал.3 от ГПК и производството прекратено.

Цитираното разпореждане е редовно съобщено на ищеца чрез адв.С. като упълномощен проц.представител чрез ССЕВ на 01.11.2023г. До настоящия момент дадените с разпореждане от 31.10.2023г. указания не са изпълнени и не е постъпила молба за продължаване на дадения 1-седмичен срок, изтекъл на 08.11.2023г.

Съдът, след преценка на събраните по делото доказателства, установи, че в рамките на определения от съда срок не са изпълнени дадените от съда указания във връзка с изискването на чл.129, ал.2 във връзка с чл.127 от ГПК.

Неотстраняването на нередовностите се явява пречка за продължаване на съдопроизводствените действия, поради което съдът намира, че на основание чл.129, ал.3 от ГПК производството по делото следва да бъде прекратено.

Водим от горното, съдът

1

ОПРЕДЕЛИ:

ПРЕКРАТЯВА производството по т.д.№ 612/23г. по описа на ВОС, поради неотстранени в дадения от съда срок нередовности, на осн. чл.129, ал.3 във вр. с ал.2 от ГПК.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от съобщаването му на ищеца пред Варненски апелативен съд.

Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________

2