Акт от 21.03.2019, Окръжен съд - Сливен
- Съд
- Окръжен съд - Сливен
- Дело
- 67/2019
- Подписан
- 21.03.2019
- В сила
- 25.09.2019
Цитирани разпоредби
- чл. 129 ал.3 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 63 · Граждански процесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
Гр.Сливен, 21.03.2019г
СЛИВЕНСКИЯТ ОКРЪЖЕН СЪД, гражданско отделение, в закрито заседание на двадесет и първи март, двехиляди и деветнадесета година, в състав:
ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: ВАНЯ
АНГЕЛОВА като се запозна с докладваното от съдията гр.дело № 67 по описа на съда за 2019г, за да се произнесе, съобрази следното:
Съдът констатира, че с разпореждане № 290 от 07.02.2019г е оставил исковата молба без движение с указания за отстраняване на нередовностите, в 1-седмичен срок от съобщаването.
Разпореждането е съобщено лично на ищеца на 21.02.2019г, но указанията не са изпълнени в срок, който е изтекъл на 08.03.2019г, нито е поискано продължаване на срока по реда на чл. 63 ГПК.
Тъй като ищецът не е отстранил в срок пречките за движението на делото, на основание чл. 129 ал.3 ГПК, производството ще бъде прекратено, а исковата молба- върната като нередовна, за които последици е бил уведомен от съда с разпореждането от 07.02.2019г.
На основание чл. 129 ал.3 от ГПК, съдът
О
П Р Е Д Е Л И:
ПРЕКРАТЯВА производството по гр.дело № 67/2019г по описа на СлОС поради неотстраняване в срок нередовностите на исковата молба.
ВРЪЩА исковата молба на К.И.Б. ***,
ЕГН- **********.
Против връщането на исковата молба може да се подаде частна жалба пред Апелативен съд-Бургас, в едноседмичен срок от съобщаването.
ОКРЪЖЕН
СЪДИЯ: