Разпореждане № 30054 от 17.02.2025, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 26719/2024
- Вид
- Разпореждане № 30054
- Подписан
- 17.02.2025
- В сила
- 17.02.2025
- Състав
- СВЕТЛАНА ТОДОРОВА ПАНАЙОТОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 262 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 275, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 30054 гр. София, 17.02.2025 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 153 СЪСТАВ, в закрито заседание на седемнадесети февруари през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: СВЕТЛАНА Т. ПАНАЙОТОВА като разгледа докладваното от СВЕТЛАНА Т. ПАНАЙОТОВА Гражданско дело № 20241110126719 по описа за 2024 година
Производството е по реда на чл. 262 от ГПК, вр. с чл. 275, ал. 2 от ГПК.
С разпореждане № 165288 от 13.11.2024г. съдът е констатирал нередовност на подадената от ищеца „..“ ЕООД частна жалба /невнесена дължима държавна такса за въззивно обжалване/ и е дал указания за отстраняването й в едноседмичен срок от получаване на препис от разпореждането. В разпореждането на съда изрично е указано, че при неизпълнение на указанията подадената частна жалба ще бъде върната. Разпореждането е съобщено надлежно на жалбоподателя на посочения от него още в исковата молба адрес – . на 04.12.2024г. Срокът за изпълнение на указанията за отстраняване на констатираната нередовност на частната жалба е изтекъл на 11.12.2024г., но и до настоящия момент указанията не са изпълнени.
Поради изложеното и след като не е била отстранена допуснатата нередовност на подадената частна жалба, същата следва да бъде върната на поради което по аргумент от чл.
262, ал. 2, т. 2 от ГПК, вр. чл. 275, ал. 2 от ГПК, също подлежи на връщане.
Така мотивиран, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА частна жалба вх № 359655/08.11.2024г., подадена от „..“ ЕООД, ЕИК . срещу определение № 37806 от 19.09.2024г. по ч.гр.д. № 26719/2024г., по описа на СРС, 153 състав.
Препис от разпореждането да се изпрати на жалбоподателя.
Разпореждането може да бъде обжалвано с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от съобщаването му на жалбоподателя.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
1