Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 161089 от 17.10.2025, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 43942/2025
Вид
Разпореждане № 161089
Подписан
17.10.2025
В сила
17.10.2025
Състав
МИХАИЛ ДРАГОМИРОВ ДРАГНЕВ

Цитирани разпоредби

  • чл. 127 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 128 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 129 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 161089 гр. София, 17.10.2025 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 57 СЪСТАВ, в закрито заседание на седемнадесети октомври през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: МИХАИЛ ДР. ДРАГНЕВ като разгледа докладваното от МИХАИЛ ДР. ДРАГНЕВ Гражданско дело № 20251110143942 по описа за 2025 година

При извършената проверка по реда на чл. 129 ГПК, вр. чл. 127 и чл. 128 ГПК съдът е констатирал нередовности на исковата молба, предвид на което с Разпореждане № 139056 от 05.09.2025г. е дал указания за отстраняването им в едноседмичен срок от получаване на съобщението. Съдът е указал и последиците от неизпълнението на указанията в цялост и в срок – исковата молба ще бъде върната.

Съобщението с указанията на съда е надлежно връчено на 01.10.2025г. В рамките на срока, изтекъл на 08.10.2025г., и до настоящия момент ищецът не е изпълнил дадените му указания. Ето защо и на осн. чл. 129, ал. 3 ГПК исковата молба следва да бъде върната.

Съгласно константната съдебна практика съдът не дължи допълнителни указания, при условие, че първоначално дадените са ясни - Определение № 8 от 08.01.2010г. по ч.гр.д. № 755/2009г., г.к., ІІІ г.о. на ВКС, Определение № 630 от 09.12.2010г. по ч.гр.д. № 433/2010г.,г.к., ІІІ г.о. на ВКС; Определение № 621 от 02.11.2010г. по ч.гр.д. № 600/2010г., г.к., ІV г.о. на ВКС.

Мотивиран от горното на основание чл. 129, ал. 3 ГПК, съдът, РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА искова молба вх. № 278272/19.08.2025г., поради неотстраняване в срок на нередовности.

ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № 43942/2025г. по описа на СРС, 57 граждански състав.

Определението подлежи на обжалване пред СГС в едноседмичен срок от връчването му на ищеца.

Да се връчи препис на ищцовата страна.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

1