Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт № 13861 от 28.10.2026, Административен съд - Варна

Съд
Административен съд - Варна
Дело
886/2026
Подписан
28.10.2026

Цитирани разпоредби

  • чл.213а,ал.2 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 215, т. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.230 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.236 · Административнопроцесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 13861

Варна, 28.10.2026 г. по входящ номер № 22704 от 23.10.2026 г.

Административният съд - Варна - II състав, в закрито заседание в състав:

СЪДИЯ:

ВЕСЕЛИНА ЧОЛАКОВА като разгледа докладваното от съдията Веселина Чолакова административно дело № 886/2026 г. на Административен съд - Варна, за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е образувано по частна жалба вх.№ 22704/23.10.2026 г. от С. П. С., [ЕГН], излежаващ наказание „Лишаване от свобода“ В ЗОЗТ „Дебелт“ , против Определение № 12402/29.09.2026 г. по адм. дело № 886/2026 г. по описа на Административен съд-Варна.

При извършване на проверката съгласно чл.213а,ал.2 от АПК, във връзка с чл.236 от АПК, съдът установи следното:

Срокът за оспорване на определения е регламентиран в чл.230 от АПК и е 7-дневен от съобщаването му. Оспореното определение е връчено на частния жалбоподателя на 05.10.2026 г. видно от съобщение на л.66 от делото). Срокът за оспорване е изтекъл на 12.10.2026 г. ( работен ден). Частната жалба е подадена на 20.10.2026 г. , извън законоустановения преклузивен срок, поради което е недопустима Предвид изложеното, налице са предпоставките на чл. 213а, ал. 2 във вр. чл. 215, т. 3 и чл. 236 АПК, поради което частната жалба следва да се остави без разглеждане.

Воден от горното, Административен съд – Варна

О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ частна жалба вх.№ 22704/23.10.2026 г. от С. П. С., [ЕГН], излежаващ наказание „Лишаване от свобода“ В ЗОЗТ „Дебелт“ , против Определение № 12402/29.09.2026 г. по адм. дело № 886/2026 г. по описа на Административен съд-Варна.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му.

Определението да се връчи на страните.

СЪДИЯ:

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††�