Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 13903 от 22.01.2025, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 22187/2024
Вид
Разпореждане № 13903
Подписан
22.01.2025
В сила
22.01.2025
Състав
БОРЯНА СТЕФАНОВА ШОМОВА СТАВРУ

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 13903 гр. София, 22.01.2025 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 72 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и втори януари през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: БОРЯНА СТ. ШОМОВА СТАВРУ като разгледа докладваното от БОРЯНА СТ. ШОМОВА СТАВРУ Гражданско дело № 20241110122187 по описа за 2024 година

Производството е по реда на чл. 262, ал.2-3 от ГПК.

Срещу постановеното по делото решение е постъпила въззивна жалба от ответника Н..

Срокът за обжалване по отношение на него, считано от връчване на решението на 2.1.25 г., е изтекъл на 16.1.25 г., работен ден. Жалбата е подадена на 17.1.25 г., като няма данни да е подадена на по-ранна дата по пощата или друг начин – самият изходящ номер е от тази дата.

Като подадена след изтичане на законоустановения срок, жалбата е недопустима и не подлежи на разглеждане.

На основание чл. 262, ал.2 ГПК, жалбата следва да се върне, поради което съдът РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА въззивна жалба, подадена от Н..

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя пред Софийски Градски съд.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

1