Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 260212 от 04.12.2020, Окръжен съд - Кюстендил

Съд
Окръжен съд - Кюстендил
Дело
Гражданско дело 58/2020
Вид
Определение № 260212
Подписан
04.12.2020
В сила
14.01.2021
Състав
ВАНЯ ДРАГАНОВА БОГОЕВА

Цитирани разпоредби

О П Р

Е Д Е Л Е

Н И Е гр. Кюстендил, 04.12.2020 г.

Кюстендилският окръжен съд, гражданска колегия,в закрито заседание на четвърти декември през две хиляди и двадесета година, в състав:

ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: Ваня

Богоева като разгледа докладваното от съдия Ваня Богоева гр. д. № 58 по описа за 2020 г. на КнОС и, за да се произнесе взе предвид:

Производството по делото е образувано по искова молба подадена от М.И.Х. – Т. с адрес *** против И.А.Б. с адрес ***, с която се претендира заплащане на сумата от 27640, 60 лева от ответницата.

С определение от 09.07.2020 г. съдът на основание чл. 129, ал. 2 от ГПК е оставил исковата молба без движение като нередовна, тъй като не е отговаряла на изискванията на чл. 127, ал.1, т.4 5 и чл. 128, т. 2 от ГПК, както и явно противоречие между обстоятелствена част и петитум.На ищцата са дадени подробни указанията отстраняване на нередовностите на исковата молба и с указани последиците от неизпълнението на тези указания.

Изпратеното до ищцата съобщение с препис от определението на съда от 09.07.2020 г. са връчени редовно лично на ищцата на 08.08.2020 г. В указания едноседмичен срок за отстраняване на нередовностите, изтекъл на 17.08.2020 г., предвид разпоредбата на чл. 60, ал. 4 и 6 от ГПК, нередовностите не са отстранени.

Нередовната искова молба обуславя недопустимост на исковия процес, респективно липсва положителна процесуална предпоставка за надлежното упражняване на правото на иск в случая.

Предвид изложеното и на основание чл. 129, ал. 3 от ГПК исковата молба с приложенията следва да се върне като нередовна, а производството по делото следва да бъде прекратено.

Воден от горното и на основание чл. 129, ал. 3 от ГПК, КнОС О П Р

Е Д Е Л И :

ВРЪЩА като нередовна подадената от М.И.Х.

– Т. с адрес *** против И.А.Б. с адрес ***, с исковата молба вх. № 45/14.01.2020 г., заедно с приложенията и ПРЕКРАТЯВА производството по гр. д. № 58/2020 г. на КнОС.

Определението подлежи на обжалване пред САС в едноседмичен срок от връчването му на ищцата.

ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: