Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 677 от 15.04.2022, Административен съд - Плевен

Съд
Административен съд - Плевен
Дело
Касационно административно наказателно дело 217/2022
Вид
Определение № 677
Подписан
15.04.2022
Състав
НЕДЯЛКО МИТЕВ ИВАНОВ, НИКОЛАЙ ЯНКОВ ГОСПОДИНОВ, ЕЛКА АНГЕЛОВА БРАТОЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 211 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 215 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 215, т. 3 · Административнопроцесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 677 гр.Плевен, 15.04.2022 година

Административен съд – Плевен, І-ви касационен състав, в закрито заседание на петнадесети април две хиляди двадесет и втора година, в състав

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

НИКОЛАЙ ГОСПОДИНОВ

ЧЛЕНОВЕ:

ЕЛКА БРАТОЕВА

НЕДЯЛКО ИВАНОВ като разгледа докладваното от съдия Иванов к.адм.дело № 217 по описа за 2022 г. на Административен съд – Плевен, и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл. 215 от АПК.

Производството е образувано по касационна жалба на Н.И.Н.,*** чрез адв. Л.Г., съдебен адрес:***, офис срещу решение № 58/31.01.2022 година по нахд № 1584 по описа за 2021 г. на РС Плевен.

Съдът е оставил жалбата без движение като нередовна, тъй като е установил, че съдебното решение е съобщено на адв. Г. на 03.02.2022г. и срокът за подаване на касационна жалба изтича на 17.02.2022г., като е указал на касатора да представи доказателства, че касационната жалба подадена на 18.02.2022г., е в срок.

Със съобщение, връчено на адв. Г. на 18.03.2022г., същият е уведомен да представи доказателства, че касационната жалба подадена на 18.02.2022г. е в срок, но доказателства за подаване на касационната жалба в срок не са представени.

Съгласно чл. 211 от АПК жалбата се подава в 14 дневен срок от деня на съобщението, че решението е изготвено т.е. в случая с оглед съобщаване на решението на адв. Г. на 03.02.2022 г., то от тази дата следва да се прецени срока за обжалване, като срокът изтича на 17.02.2022г, а касационната жалба е подадена на 18.02.2022г., след срока за обжалване и е просрочена.

Настоящата инстанция намира, че касационната жалба е недопустима като подадена след срока за обжалване и следва да бъде оставена без разглеждане, а съдебното производство - прекратено.

Предвид горепосоченото и на основание чл. 215, т. 3 от АПК, І-ви касационен състав ОПРЕДЕЛИ:

Оставя без разглеждане касационна жалба на Н.И.Н.,*** чрез адв. Л.Г., съдебен адрес:***, офис срещу решение № 58/31.01.2022 година по нахд № 1584 по описа за 2021 г. на РС Плевен.

Прекратява съдебното производство по к. адм.дело № 217 по описа за 2022 година на Административен съд Плевен.

Препис от определението да се изпрати на страните.

Определението подлежи на обжалване пред Върховен административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му.

ПРЕДСЕДАТЕЛ: /П/ ЧЛЕНОВЕ:

1./П/ 2./П/