Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 38528 от 19.11.2018, Софийски градски съд

Съд
Софийски градски съд
Дело
Въззивно гражданско дело 15318/2018
Вид
Разпореждане № 38528
Подписан
19.11.2018
Състав
РАЛИЦА БОРИСОВА ДИМИТРОВА, РОЗИНЕЛА ТОДОРОВА ЯНЧЕВА, РАДМИЛА ИВАЙЛОВА МИРАЗЧИЙСКА

РАЗПОРЕЖДАНЕ гр. София,

19.11.2018г.

В ИМЕТО НА НАРОДА

СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД,

Г.О. ІІ Б състав в закрито заседание на деветнадесети ноември две хиляди и осемнадесета година в състав:

СЪДИЯ:

РАЛИЦА ДИМИТРОВА при секретаря и в присъствието на

Прокурора като разгледа докладваното от

Съдия Димитрова гр. дело N

15318 по описа за

2018г. и за да се произнесе взе предвид следното:

Постъпила е въззивна жалба от „ Т.С.“ ЕАД срещу решение на СРС от 13.08.2018г., 56 състав, постановено по гр.д. № 82764/17г.

Съдът констатира, че въззивната жалба е просрочена.

Жалбоподателят е уведомен редовно за решението на СРС на 20.08.2018г.

Следва да се приеме, че срокът за въззивно обжалване тече от тази дата. Той е изтекъл на 03.09.2018г. понеделник, работен ден. Тя е подадена на 10.09.2018г. в СРС, като няма данни да е изпратена по пощата, т.е. след законоустановения преклузивен срок. Ето защо следва да бъде върната.

Воден от горното, съдът

РАЗПОРЕДИ :

ВРЪЩА въззивната жалба на „ Т.С.“ ЕАД срещу решение на СРС от 13.08.2018г., 56 състав, постановено по гр.д. № 82764/17г. с вх. № 5141054/10.09.2018г.

Разпореждането подлежи на обжалване пред САС в едноседмичен срок от съобщението на страните.

СЪДИЯ: