Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 612 от 12.03.2021, Административен съд - Варна

Съд
Административен съд - Варна
Дело
Административно дело 193/2021
Вид
Определение № 612
Подписан
12.03.2021
В сила
01.04.2021
Състав
ГЕРГАНА ДИМИТРОВА СТОЯНОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 63 · Граждански процесуален кодекс

О П

Р Е Д

Е Л Е

Н И Е

№………………………. 2021 година, гр.ВАРНА

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪД гр.Варна, тридесет и втори състав в закрито съдебно заседание в състав :

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ:

ГЕРГАНА

СТОЯНОВА като разгледа докладваното от съдията административно дело № 193 от 2021 г. по описа на АС Варна, намери следното:

Производството е инициирано по жалба на М.И.Д.; А.П.П. и М.И.М. *** срещу заповед № 18-110001/12.11.2020 г. на началника на СГКК Варна, с която е отказано изменение на КККР по заявление вх.№ 01-233053/25.06.2018 г.

Поради констатирани нередовности на жалбата, с разпореждане № 1326/29.01.2021 г. съдът остави производството без движение, даде конкретни указания за отстраняването им и определи седем дневен срок за изпълнение.

Разпореждането е връчено на оспорващите на 03.02.2021 г., видно от върнатите по делото отрязъци от съобщения. С молба с.д.№ 2165/09.02.2021 г. е поискано удължаване на срока за изпълнение „поне с една седмица“.

С разпореждане № 1926/10.02.2021 г. съдът определи допълнителен срок от 7 дни за изпълнение на дадените указания, който съгласно чл. 63 от ГПК тече от изтичане на първоначално определения такъв, в случая - от 11.02.2021 г. до 17.02.2021 г. включително.

С електронно писмо с.д.№ 2266/11.02.2021 г. по делото са представени доказателства за внесена държавна такса поотделно от всеки един от оспорващите и повторно е поискано удължаване на срока за изпълнение на дадените от съда указания, преди изтичане на допълнително определения с разпореждане № 1926/10.02.2021 г. 7 дневен срок.

С електронно писмо с.д.№ 2619/17.02.2021 г., по делото е депозирана уточняваща молба от адм. М.Д. - в лично качество и като процесуален представител на А.П. и М.М.. Приложено е незаверено за вярност с оригинала копие на пълномощно.

Уточняващата молба не е подписана, липсват и преписи за останалите участници в производството, поради което с разпореждане № 2323/19.02.2021 г. на М.Д. - в лично качество и като процесуален представител на другите двама оспорващи, са дадени конкретни указания: да представи по делото подписана уточняваща молба, както и 11 комплекта заверени за вярност преписи от жалбата, уточняващата молба и доказателствата към тях за връчване на останалите страни в процеса. Определен е 7 дневен срок за изпълнение на последните указания.

Разпореждането е връчено на лицето лично срещу подпис на 25.02.2021 г., изпълнение на дадените указания не е предприето в рамките на определения срок, който съдът счита за изтекъл на 04.03.20201 г.

Такова липсва и до датата на днешното закрито съдебно заседание - 12.03.2021 г.

Съществуващата нередовност възпрепятства провеждането на следващите процесуални действия и представлява основание за оставяне на оспорването без разглеждане и прекратяване на производството по делото.

Предвид установеното и на основание чл. 158, ал. 3 от АПК съдът

О

П Р Е

Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ

РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на М.И.Д.; А.П.П. и М.И.М. *** срещу заповед № 18-110001/12.11.2020 г. на началника на СГКК Варна, с която е отказано изменение на КККР по заявление вх.№

01-233053/25.06.2018 г.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 193 /2021 г. по описа на ХХХІІ състав при АС Варна.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в СЕДЕМ дневен срок от датата на получаване на съобщението.

АДМИНИСТРАТИВЕН

СЪДИЯ:

ГЕРГАНА

СТОЯНОВА