Разпореждане № 79416 от 27.06.2023, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 29451/2023
- Вид
- Разпореждане № 79416
- Подписан
- 27.06.2023
- В сила
- 27.06.2023
- Състав
- ДАНИЕЛА ГЕНЧЕВА ШАНОВА
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 79416 гр. С.........., 27.06.2023 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 71 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и седми юни през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: ДАНИЕЛА Г. ШАНОВА като разгледа докладваното от ДАНИЕЛА Г. ШАНОВА Гражданско дело № 20231110129451 по описа за 2023 година за да се произнесе взе предвид следното:
С разпореждане № 71028 от 08.06.2023г. съдът е оставил без движение подадената от „Т......... С..........“ ЕАД искова молба с вх. № 151600/31.05.2023г. по описа на СРС, като на ищеца са дадени конкретни и ясни и подробни указания за отстраняване нередовността на исковата молба в едноседмичен срок от съобщението, а именно: 1/ да представи доказателство за платена по сметка на Софийския районен съд държавна такса в размер на 50 лева; 2/ да посочи трите имена и адресите на всички конкретни лица, които желае да конституира като ответници, и за които твърди, че са наследници на Н. Д. П., ЕГН **********; 3/ след посочване на ответниците да конкретизира солидарно или разделно претендира от ответниците процесните суми, като в случай че сумите се претендират разделно – да уточни каква част претендира от всеки от ответниците;4/ да посочи банкова сметка, по която желае да се преведат присъдените суми или друг начин за плащане. За разпореждането на съда, ведно с указания за неблагоприятните последици от неизпълнение на разпореждането ищецът е надлежно уведомен, но в дадения срок, изтекъл на 16.06.2023г., указанията на съда не са изпълнени в цялост /на 13.06.23г. е представена единствено молба, с доказателства за платена д.т. 50 лв./. Същевременно молба за удължаване на срока преди изтичането му не е подавана по делото.
С оглед изложеното съдът намира, че са налице предпоставките на 129, ал.3 ГПК за връщане на исковата молба.
Така мотивиран Софийският районен съд
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА исковата молба вх. № 151600/31.05.2023г. по описа на СРС, подадена от „Т.........
С..........“ ЕАД.
1
РАЗПОРЕЖДАНЕТО може да бъде обжалвано с въззивна частна жалба пред СГС в едноседмичен срок от получаване на препис от настоящото разпореждане от ищеца.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
2