Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 79416 от 27.06.2023, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 29451/2023
Вид
Разпореждане № 79416
Подписан
27.06.2023
В сила
27.06.2023
Състав
ДАНИЕЛА ГЕНЧЕВА ШАНОВА

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 79416 гр. С.........., 27.06.2023 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 71 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и седми юни през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: ДАНИЕЛА Г. ШАНОВА като разгледа докладваното от ДАНИЕЛА Г. ШАНОВА Гражданско дело № 20231110129451 по описа за 2023 година за да се произнесе взе предвид следното:

С разпореждане № 71028 от 08.06.2023г. съдът е оставил без движение подадената от „Т......... С..........“ ЕАД искова молба с вх. № 151600/31.05.2023г. по описа на СРС, като на ищеца са дадени конкретни и ясни и подробни указания за отстраняване нередовността на исковата молба в едноседмичен срок от съобщението, а именно: 1/ да представи доказателство за платена по сметка на Софийския районен съд държавна такса в размер на 50 лева; 2/ да посочи трите имена и адресите на всички конкретни лица, които желае да конституира като ответници, и за които твърди, че са наследници на Н. Д. П., ЕГН **********; 3/ след посочване на ответниците да конкретизира солидарно или разделно претендира от ответниците процесните суми, като в случай че сумите се претендират разделно – да уточни каква част претендира от всеки от ответниците;4/ да посочи банкова сметка, по която желае да се преведат присъдените суми или друг начин за плащане. За разпореждането на съда, ведно с указания за неблагоприятните последици от неизпълнение на разпореждането ищецът е надлежно уведомен, но в дадения срок, изтекъл на 16.06.2023г., указанията на съда не са изпълнени в цялост /на 13.06.23г. е представена единствено молба, с доказателства за платена д.т. 50 лв./. Същевременно молба за удължаване на срока преди изтичането му не е подавана по делото.

С оглед изложеното съдът намира, че са налице предпоставките на 129, ал.3 ГПК за връщане на исковата молба.

Така мотивиран Софийският районен съд

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА исковата молба вх. № 151600/31.05.2023г. по описа на СРС, подадена от „Т.........

С..........“ ЕАД.

1

РАЗПОРЕЖДАНЕТО може да бъде обжалвано с въззивна частна жалба пред СГС в едноседмичен срок от получаване на препис от настоящото разпореждане от ищеца.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

2