Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 03.06.2022, Административен съд - Велико Търново

Съд
Административен съд - Велико Търново
Дело
297/2022
Подписан
03.06.2022
В сила
16.06.2022

Цитирани разпоредби

  • чл.151, т.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.158 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс

Личните данни в текста са заличени.

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 202 гр. Велико Търново, 03.06.2022 г.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД ВЕЛИКО

ТЪРНОВО, VII-ми административен състав, в закрито заседание на трети юни две хиляди двадесет и втора година в следния състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ДИАНКА ДАБКОВА разгледа докладваното от съдията адм. дело № 297/2022г. по описа на АСВТ. На основание данните по делото и закона, за да се произнесе съдът съобрази следното:

Производство по реда на чл.158 от АПК.

Делото е образувано по Жалба вх. № 2242/17.05.2022г. в АСВТ. Съдебна защита се търси от името на Т.В.Г., действаща чрез *** М.И. от ВТАК като съдебен адресат.

Оспорва се Решение на Министерски съвет на Република България № 211/07.04.2022 г. в частта, с която са отчужден за държавна нужда, за изграждане на обект „Автомагистрала „Хемус“, собствени на жалбоподателя поземлени имоти с идентификатор *** с местонахождение землище на с. Куцина, общ. Полски Тръмбеш.

С Разпореждане от 18.05.2022г. производството е оставено „без движение“. На жалбоподателя са дадени указания в 7-дневен срок от получаване на съобщението да отстрани конкретно посочени нередовности на жалбата. Жалбоподателят е предупреден, че ако в указания срок посочените нередовности не бъдат отстранени, съобразно разпоредбата чл. 158, ал. 3 от АПК, делото ще бъде прекратено.

Съобщението е редовно връчено на 23.05.2022г. В указания срок, който изтича на 30.05.2022г. в работен ден, както и понастоящем по делото не е постъпило изявление в изпълнение на указанията на съда. Поради това съдът констатира, че недостатъците на оспорването не са отстранени.

С оглед установеното от фактическа страна, съдът приема от правна, че е налице основание за прекратяване на производството – нередовност на оспорването по смисъла на чл.151, т.3 от АПК. Осъществена е хипотезата на чл.158, ал.3 от АПК. Предвид това, жалбата следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото прекратено.

Воден от горните мотиви, на посочените основания, съдът в настоящия състав

ОПРЕДЕЛИ:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ Жалбата на Т.В.Г., вх. №2242/17.05.2022г. в АСВТ.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 297/2022 г. по описа на Административен съд-Велико Търново.

Определението подлежи на обжалване пред ВАС, в 7-дневен срок от съобщаването му, като ЧЖ се подава чрез ВТАС.

Копие от определението да се изпрати на оспорващия, чрез посочения съдебен адресат.

АДМИНИСТАРТИВЕН

СЪДИЯ: