Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 621 от 27.11.2023, Районен съд - Шумен

Съд
Районен съд - Шумен
Дело
Административно наказателно дело 2497/2023
Вид
Определение № 621
Подписан
27.11.2023
Състав
Пламена Колева Недялкова

Цитирани разпоредби

  • чл.59 ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 621 гр. Шумен, 27.11.2023 г.

РАЙОНЕН СЪД – ШУМЕН, XV-И СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и седми ноември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: Пламена К. Недялкова като разгледа докладваното от Пламена К. Недялкова Административно наказателно дело № 20233630202497 по описа за 2023 година

За да се произнесе взе предвид следното:

След като се запознах с материалите по делото намирам, че са налице законови пречки за разглеждане на делото в открито съдебно заседание, поради следното:

Делото е образувано на основание постъпила жалба от „Авис стандарт“ ЕООД с ЕИК 204470693, гр.Шумен срещу наказателно постановление № BG2023/2000-102/НП от 28.07.2023г. на Директора на ТД Митница Варна.

Жалбата, въз основа на която е образувано настоящото производство е процесуално недопустима и не следва да бъде разглеждана.

Съгласно чл.59 ал.2 от ЗАНН нарушителят може да обжалва постановлението в 14 дневен срок от връчването му. Видно от приложената разписка процесното НП е връчено на 15.08.2023 на В.Е.В., в качеството му на упълномощено лице. В преписка е приложено нотариално заверено пълномощно, от съдържанието на което е видно, че В. е упълномощен от Ц.В.Е., в качеството й на управител и едноличен собственик на „Авис стандарт“ ЕООД с ЕИК 204470693, гр.Шумен, да представлява дружеството пред различни държавни институции, вкл. и пред митническите органи като подава, подписва и получава документи, във връзка с дейността на търговеца. Законоустановеният срок за обжалване е изтекъл на 29.08.2023г., т.е. жалбата срещу НП е следвало да бъде подадена до 29.08.2023г., вкл.

Жалбата е подадена до административно – наказващият орган по пощата, чрез Български пощи на 04.09.2023г. От приложените доказателства - разпечатка по номера на пратката PS80002QJZ7DJ от официалният сайт на Български пощи, се установява, че същата е приета в офис Бургас на 04.09.2023г. в 16:55 часа. Същото обстоятелство се установява и от поставеното пощенско клеймо на плика, както и от представените от жалбоподателя системен бон и обратна разписка.

Предвид гореизложеното съдът намира, че така депозираната жалба не следва да бъде разглеждана, а производството по делото следва да бъде прекратено.

Предвид гореизложеното и на основание чл.59, ал.2 от ЗАНН, съдът ОПРЕДЕЛИ:

ПРЕКРАТЯВА производството по АНД №2497/2023г. по описа на Районен съд гр.Шумен.

Препис от настоящото определение да се изпрати на жалбоподателя на посочения 1 съдебен адрес и на административнонаказващият орган.

Определение подлежи на обжалване с частна жалба пред Административен съд – гр.

Шумен в седемдневен срок от връчване на преписа.

Съдия при Районен съд – Шумен: _______________________

2