Определение № 621 от 27.11.2023, Районен съд - Шумен
- Съд
- Районен съд - Шумен
- Дело
- Административно наказателно дело 2497/2023
- Вид
- Определение № 621
- Подписан
- 27.11.2023
- Състав
- Пламена Колева Недялкова
Цитирани разпоредби
- чл.59 ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 621 гр. Шумен, 27.11.2023 г.
РАЙОНЕН СЪД – ШУМЕН, XV-И СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и седми ноември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: Пламена К. Недялкова като разгледа докладваното от Пламена К. Недялкова Административно наказателно дело № 20233630202497 по описа за 2023 година
За да се произнесе взе предвид следното:
След като се запознах с материалите по делото намирам, че са налице законови пречки за разглеждане на делото в открито съдебно заседание, поради следното:
Делото е образувано на основание постъпила жалба от „Авис стандарт“ ЕООД с ЕИК 204470693, гр.Шумен срещу наказателно постановление № BG2023/2000-102/НП от 28.07.2023г. на Директора на ТД Митница Варна.
Жалбата, въз основа на която е образувано настоящото производство е процесуално недопустима и не следва да бъде разглеждана.
Съгласно чл.59 ал.2 от ЗАНН нарушителят може да обжалва постановлението в 14 дневен срок от връчването му. Видно от приложената разписка процесното НП е връчено на 15.08.2023 на В.Е.В., в качеството му на упълномощено лице. В преписка е приложено нотариално заверено пълномощно, от съдържанието на което е видно, че В. е упълномощен от Ц.В.Е., в качеството й на управител и едноличен собственик на „Авис стандарт“ ЕООД с ЕИК 204470693, гр.Шумен, да представлява дружеството пред различни държавни институции, вкл. и пред митническите органи като подава, подписва и получава документи, във връзка с дейността на търговеца. Законоустановеният срок за обжалване е изтекъл на 29.08.2023г., т.е. жалбата срещу НП е следвало да бъде подадена до 29.08.2023г., вкл.
Жалбата е подадена до административно – наказващият орган по пощата, чрез Български пощи на 04.09.2023г. От приложените доказателства - разпечатка по номера на пратката PS80002QJZ7DJ от официалният сайт на Български пощи, се установява, че същата е приета в офис Бургас на 04.09.2023г. в 16:55 часа. Същото обстоятелство се установява и от поставеното пощенско клеймо на плика, както и от представените от жалбоподателя системен бон и обратна разписка.
Предвид гореизложеното съдът намира, че така депозираната жалба не следва да бъде разглеждана, а производството по делото следва да бъде прекратено.
Предвид гореизложеното и на основание чл.59, ал.2 от ЗАНН, съдът ОПРЕДЕЛИ:
ПРЕКРАТЯВА производството по АНД №2497/2023г. по описа на Районен съд гр.Шумен.
Препис от настоящото определение да се изпрати на жалбоподателя на посочения 1 съдебен адрес и на административнонаказващият орган.
Определение подлежи на обжалване с частна жалба пред Административен съд – гр.
Шумен в седемдневен срок от връчване на преписа.
Съдия при Районен съд – Шумен: _______________________
2