Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 21.07.2020, Окръжен съд - Габрово

Съд
Окръжен съд - Габрово
Дело
61/2020
Подписан
21.07.2020

Цитирани разпоредби

О П Р Е Д Е

Л Е Н И Е

№ гр. Габрово, 21.07.2020 г.

В ИМЕТО НА НАРОДА

Габровският окръжен съд, въззивен наказателен състав, в закрито заседание на двадесет и първи юли през две хиляди и двадесета година, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ПАВЕЛ НЕДЕЛЧЕВ

ЧЛЕНОВЕ: ВАЛЕНТИНА ГЕНЖОВА

ГАЛИНА КОСЕВА като разгледа докладваното от съдията Неделчев ВЧНД № 61 по описа за 2020 г., за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е по чл. 341, ал. 2, във вр. с чл. 323, ал. 2 от НПК. Образувано е по жалба от подсъдимия И.В.Й.

*** против разпореждане на съдия от 30.06.2020 г. по НОХД № 422/2019 г. по описа на Районен съд – Севлиево, с което е върната подадената от подсъдимия жалба против присъда № 23/12.06.2020 г., постановена по посоченото наказателно дело.

В жалбата се излагат бланкетни оплаквания против постановената от първоинстанционния съд присъда. Не се излагат конкретни съображения за неправилност и незаконосъобразност на разпореждането за връщане на жалбата и не се прави определено искане.

Съдът приема, че в случая подсъдимият има интерес от отмяна на разпореждането за връщане на жалбата, и предвид компетентността си в рамките на настоящото частно производство, разглежда жалбата в тази насока.

Жалбата е процесуално допустимо, но по същество е неоснователна.

От материалите по НОХД № 422/2019 г. по описа на Районен съд – Севлиево се установява, че съдебното производство през първоинстанционния съд е приключило с постановяване на присъда № 23 от 12.06.2020 г. Присъдата е обявена в открито съдебно заседание, проведено с участието на подсъдимия И.В.Й.. Същата подлежи на обжалване в 15-дневен срок, считано от датата на обявяването ѝ. Този срок е изтекъл на 29.06.2020 г. Жалбата против присъдата подсъдимият Й. депозирал лично в канцеларията на Районен съд – Севлиево в 14:17 часа на 30.06.2020 г.

От изложеното следва, че жалбата против присъдата е подадена след изтичане на срока за обжалване по чл. 319, ал. 1 от НПК, поради което правилно е върната.

Въззивният съд намира, че разпореждането за връщане на жалбата е законосъобразно, поради което следва да се потвърди.

Водим от гореизложеното, съдът

О П Р Е Д Е Л И:

ПОТВЪРЖДАВА разпореждане от 30.06.2020 г. по НОХД № 422/2019 г. по описа на Районен съд – Севлиево, с което на основание чл. 323, ал. 1, т.

2 от НПК е върната жалбата на подсъдимия И.В.Й. *** против присъда № 23 от 12.06.2020 г. по посоченото наказателно дело.

Определението не подлежи на обжалване или протест.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЧЛЕНОВЕ: 1.

2.