Разпореждане № 74307 от 09.05.2025, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 62919/2024
- Вид
- Разпореждане № 74307
- Подписан
- 09.05.2025
- Състав
- ПЛАМЕН ГЕНЧЕВ ГЕНЕВ
Цитирани разпоредби
- чл. 259, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 60, ал. 4 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 74307 гр. София, 09.05.2025 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 39 СЪСТАВ, в закрито заседание на девети май през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: ПЛАМЕН Г. ГЕНЕВ като разгледа докладваното от ПЛАМЕН Г. ГЕНЕВ Гражданско дело № 20241110162919 по описа за 2024 година
Производството е по реда на чл. 262 ГПК.
Постъпилa e въззивна жалба с вх. № 152992 от 30.04.2025 г. от С.Н.И.., с искане решение № 6095 от 07.04.2025 г. постановено по гр. д. № 62919/2024 по описа на СРС, 39 състав, да бъде отменено.
Съгласно разпоредбата на чл. 259, ал. 1 ГПК, решението може да бъде обжалвано чрез съда, който го е постановил в двуседмичен срок от връчването му на страната, каквито указания са дадени и със самото решение. Видно от разписката към съобщението за доставяне, решението е било връчено лично на ответника на 15.04.2025 г., като съобразно правилото на чл. 60, ал. 4 ГПК, срокът за въззивно обжалване е изтекъл на 29.04.2025 г. – вторник, работен ден. Доколкото настоящата въззивна жалба е подадена в съда на 30.04.2025 г., същата се явява просрочена и следва да бъде върната.
Поради изложеното въззивна жалба е подадена след изтичането на срока за обжалване, поради което същата следва да бъде върната на основание чл.
262, ал. 2, т. 1 ГПК.
Така мотивиран, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 152992 от 30.04.2025 г. от С.Н.И.., с искане решение № 6095 от 07.04.2025 г. постановено по гр. д. № 62919/2024 по описа на СРС, 39 състав.
Разпореждането може да бъде обжалвано с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от съобщаването му на жалбоподателя.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1