Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 74307 от 09.05.2025, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 62919/2024
Вид
Разпореждане № 74307
Подписан
09.05.2025
Състав
ПЛАМЕН ГЕНЧЕВ ГЕНЕВ

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 74307 гр. София, 09.05.2025 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 39 СЪСТАВ, в закрито заседание на девети май през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:

Председател: ПЛАМЕН Г. ГЕНЕВ като разгледа докладваното от ПЛАМЕН Г. ГЕНЕВ Гражданско дело № 20241110162919 по описа за 2024 година

Производството е по реда на чл. 262 ГПК.

Постъпилa e въззивна жалба с вх. № 152992 от 30.04.2025 г. от С.Н.И.., с искане решение № 6095 от 07.04.2025 г. постановено по гр. д. № 62919/2024 по описа на СРС, 39 състав, да бъде отменено.

Съгласно разпоредбата на чл. 259, ал. 1 ГПК, решението може да бъде обжалвано чрез съда, който го е постановил в двуседмичен срок от връчването му на страната, каквито указания са дадени и със самото решение. Видно от разписката към съобщението за доставяне, решението е било връчено лично на ответника на 15.04.2025 г., като съобразно правилото на чл. 60, ал. 4 ГПК, срокът за въззивно обжалване е изтекъл на 29.04.2025 г. – вторник, работен ден. Доколкото настоящата въззивна жалба е подадена в съда на 30.04.2025 г., същата се явява просрочена и следва да бъде върната.

Поради изложеното въззивна жалба е подадена след изтичането на срока за обжалване, поради което същата следва да бъде върната на основание чл.

262, ал. 2, т. 1 ГПК.

Така мотивиран, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 152992 от 30.04.2025 г. от С.Н.И.., с искане решение № 6095 от 07.04.2025 г. постановено по гр. д. № 62919/2024 по описа на СРС, 39 състав.

Разпореждането може да бъде обжалвано с частна жалба пред Софийски градски съд в едноседмичен срок от съобщаването му на жалбоподателя.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 1