Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 69 от 28.03.2023, Районен съд - Златоград

Съд
Районен съд - Златоград
Дело
Гражданско дело 50/2023
Вид
Определение № 69
Подписан
28.03.2023
Състав
Веселина Иванова Димчева

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 69 гр. Златоград, 28.03.2023 г.

РАЙОНЕН СЪД – ЗЛАТОГРАД в закрито заседание на двадесет и осми март през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: Веселина Ив. Димчева като разгледа докладваното от Веселина Ив. Димчева Гражданско дело № 20235420100050 по описа за 2023 година

Съдът, за да се произнесе взе предвид следното:

Производството по настоящото дело е образувано въз основа на Решение № 57/10.02.2023 г. по в.гр.д. № 382/2022 г. по описа на ОС-С. с което е обезсилено Решение № 75/05.10.2022 г. по гр.д. № 26/2022 г. на РС-З..д и делото е върнато за ново разглеждане от друг състав на съда.

С Разпореждане № 80/23.02.2023 г., съдът, като е взе предвид указанията на въззивния съд и на основание чл. 129, ал. 2 ГПК е указал на ищците Ж. С.

Х., Н. И. Х.-М. и Ц. И. Х., в едноседмичен срок от получаване на съобщението, с писмена молба, с препис за ответника да: 1. Насочат иска си срещу надлежния ответник – Д.; 2. Да допълнят изложението на обстоятелствата на които се основава иска, като въведат твърдения: от кого И.

Ц.в Х. е получил имота в наследство и на какво основание неговият наследодател е придобил собствеността върху процесния имот.

Ищците са предупредени, че при неизпълнение на указанията в посочения срок, исковата молба ще бъде върната.

Видно от приложената по делото разписка, разпореждането на съда е връчено на ищците на 28.02.2023 г., както и на 15.03.2023 г. – чрез процесуалния им представител. Предвид горното, срокът за изпълнение на дадените указания е изтекъл най-късно на 22.03.2023 г., съобразно връчването на посочения в исковата молба съдебен адрес.

До посочената дата, както и към момента на постановяване на настоящия акт, указанията на съда не са изпълнени.

Предвид изложеното и на основание чл. 129, ал. 3 ГПК исковата молба следва да бъде върната.

Така мотивиран, съдът

ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩ А искова молба вх. № 272/16.02.2022 г., по описа на РС-З. подадена от Ж. С. Х., Н. И. Х.-М. и Ц. И. Х. и ПРЕКРАТЯВА производството по гр.д. № 50/2023 г. по описа на РС-З.

Определението може да бъде обжалвано с частна жалба пред ОС-С., в 1 едноседмичен срок от съобщаването му на ищците.

Препис от определението да се връчи на ищците на посочения в исковата молба съдебен адрес.

Съдия при Районен съд – Златоград: ______В.Д._________________ 2