Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 260230 от 10.03.2021, Районен съд - Дупница

Съд
Районен съд - Дупница
Дело
Частно гражданско дело 2195/2020
Вид
Определение № 260230
Подписан
10.03.2021
Състав
МИГЛЕНА СЕВЕРИНОВА КАВАЛОВА ШЕКИРОВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 129, ал. 3 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 63 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 51 · Закон за наследството

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

2021

Дупница

Номер Година Град

IV, г.о.

Районен съд

– Дупница състав

10.03.

2021 на Година закрито

Миглена Кавалова

В заседание в следния състав:

Председател

Членове

Съдебни заседатели:

1.

2.

Секретар:

Председателя на състава

Прокурор:

Като разгледа докладваното от гражданско

2195

2020 дело № по описа за година и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е образувано по молба от „Профи Кредит България” ЕООД, ЕИК *********, седалище и адрес на управление: гр. София, бул. „България” № 49, бл. 53Е, вх. В, която молба с правно основание чл. 51 от Закона за наследството с искане съдът да определи срок, в който наследниците по закон на Е.Д.С. да заявят пред съда, приемат ли наследството на своя наследодател или се отказват от него, като съответните изявления да бъдат вписани в обособената книга към РС - Дупница.

Съдът с определение, постановено по делото на 23.12.2020г. е дал указания на молителя в едноседмичен срок от получаване на съобщението да отстрани констатираните от съда нередовности в молбата, като посочи ответниците по молбата и адресите им. Съобщението е получено от молителя на 27.01.2021г. В срока, определен от закона и посочен от съда на молителя за отстраняване на констатираните от съда нередовности на молбата, молителят е депозирал молба за продължаване на срока на 03.02.2021г. и съдът с разпореждане от 05.02.2021г. на основание чл. 63 ГПК е продължил дадения на молителя срок с една седмица, считано от изтичване на първоначалния срок. Срокът, с който съдът е продължил първоначалния срок е изтекъл на 10.02.2021г. и към момента на постановяване на определение от 18.02.2021г., с което производството по делото е прекратено, указанията на съда не са изпълнени от молителя и съобразно императивната разпоредба на чл. 129, ал. 3 ГПК, производството по делото е прекратено и молбата с приложенията към нея – върнати на молителя, като на молителя са указани последиците от неизпълнение на дадените му указания в срок с определението по делото, постановено на 23.12.2020г.

С молба от 23.02.2021г. молителят е поискал ново продължаване на срока, даден му за отстраняване на констатирани от съда нередовности на молбата, с която е сезирал съдът, която молба от 23.02.2021г. следва да се остави без разглеждане предвид прекратяването на делото с определение от 18.02.2021г.

Воден от горните съображения, съдът

О П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молба вх. № 262224/23.02.2021г. и връща същата на молителя.

Определението подлежи на обжалване в едноседмичен срок от съобщаването му на молителя с частна жалба пред ОС – Кюстендил.

РАЙОНЕН СЪДИЯ: