Разпореждане № 26948 от 27.02.2023, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 24220/2022
- Вид
- Разпореждане № 26948
- Подписан
- 27.02.2023
- Състав
- СНЕЖАНА АНДОНОВА ЧАЛЪКОВА
Цитирани разпоредби
- чл.131 · Граждански процесуален кодекс
- чл.83 ал.2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 26948 гр. София, 27.02.2023 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 83 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и седми февруари през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:
Председател: СНЕЖАНА АНД. ЧАЛЪКОВА като разгледа докладваното от СНЕЖАНА АНД. ЧАЛЪКОВА Гражданско дело № 20221110124220 по описа за 2022 година за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството по делото е на етап размяна на съдебни книжа, при отговора по чл.131 от ГПК от ответника е предявен насрещен иск, за което е определен срок за внасяне на ДТ, но вместо това е постъпило искане за освобождаване от ДТ. Съдът е дал указание за представяне на документи на основание чл.83 ал.2 от ГПК, след което не е уважено искането за освобождаване от ДТ, поради което е постъпила частна жалба от Т. Х. И. чрез адв. А.
Ж., с което се обжалва Разпореждане № 76292 от 22.08.2022г. по гр.д.24220/2022г. С разпореждане на съда от 12.9.2022г. молбата е оставена без движение, а на жалбоподателя е даден едноседмичен срок, от получаване на съобщението, в който да представи необходимите документи по чл.83 ал.2 от ГПК относно отново направено искане за освобождаване от ДТ за ЧЖ до СГС .
Съобщението за разпореждането на съда е било узнато от молителя чрез адв. /името не се чете, но вероятно е адв.Ж./ на дата 15.9.2022г., от която дата тече и срока за изправяне нередовностите по молбата до СГС. В дадения срок, който е изтекъл на 23.09.2022г./работен ден/, а и до настоящия момент, жалпоподателят не е изпълнил дадените от съда указания, поради като и следва да бъде обвързан от неблагоприятните последици, следващи се при проявено процесуално бездействие, поради което и молбата следва да бъде върната.
Мотивиран от горното съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВЪРЩА частна жалба, вх.№183329/01.9.2022г. подадена от Т. Х. И. чрез адв. А. Ж., с което се обжалва Разпореждане № 76292 от 22.08.2022г. по гр.д.24220/2022г.
РАЗПОРЕЖДАНЕТО за връщане може да се обжалва с частна жалба пред СГС в едноседмичен срок от съобщението, за която се дължи държавна такса в размер на 15.00 лева, вносима по сметка на СГС.
Настоящото разпореждане да се съобщи на молителя лично и чрез пълномощника му адв.Ж. .
1
Съдия при Софийски районен съд: _______________________
2