Разпореждане № 269394 от 15.03.2021, Районен съд - Варна
- Съд
- Районен съд - Варна
- Дело
- Гражданско дело 8025/2020
- Вид
- Разпореждане № 269394
- Подписан
- 15.03.2021
- Състав
- ДЕНИЦА ДИМИТРОВА СЛАВОВА
Цитирани разпоредби
- чл.262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
Р А З П О Р Е Ж Д А
Н Е
№ …………/15.03.2021 г. гр. Варна
ВАРНЕНСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО ОТДЕЛЕНИЕ, 18-ти състав, в закрито съдебно заседание, в състав:
РАЙОНЕН СЪДИЯ: ДЕНИЦА СЛАВОВА като разгледа докладваното от съдията гражданско дело № 8025 по описа на съда за 2020 година, за да се произнесе, взе предвид следното:
Срещу постановеното по делото решение е подадена въззивна жалба с вх. № 267106/29.01.2021 г. от ответника ЕТ “Агро–Светлозар Дичевски“, чрез адв. Георги Гашаров.
След извършена служебна проверка относно редовността и допустимостта на жалбата, с разпореждане № 264146 от 01.02.2021 г. съдът е оставил без движение същата, като е дал указания до жалбоподателя за отстраняване на допуснатите нередовности. В разпореждането се съдържа и предупреждение за последиците от неизпълнение на указанията в срок.
Съобщението, ведно с указанията на съда, е редовно връчено на ответника, чрез процесуалния му представител, на 24.02.2021г., съответно предоставеният едноседмичен срок за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 04.03.2021 г., на основание чл. 60, ал. 4, вр. ал.6 ГПК.
До посочената дата и до настоящия момент страната не е депозирала молба, насочена към отстраняване на констатираните нередовности, нито съдът е сезиран с искане за продължаване на срока.
С оглед гореизложеното и на основание чл.262, ал. 2, т. 2 ГПК, подадената въззивна жалба следва да бъде върната.
Водим от горното, съдът
Р А З П О Р Е Д И:
ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 267106/29.01.2021 г., подадена от ответника ЕТ “Агро–Светлозар Дичевски“, чрез адв. Георги Гашаров срещу решение № 261503/02.12.2020 г., постановено по гр.д. № 8025/2020 г. по описа на Районен съд – Варна, 18-ти състав;
РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред Окръжен съд – Варна в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя;
ПРЕПИС от разпореждането да се връчи на жалбоподателя, чрез адв.
Георги Гашаров.
РАЙОНЕН СЪДИЯ: