Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 269394 от 15.03.2021, Районен съд - Варна

Съд
Районен съд - Варна
Дело
Гражданско дело 8025/2020
Вид
Разпореждане № 269394
Подписан
15.03.2021
Състав
ДЕНИЦА ДИМИТРОВА СЛАВОВА

Цитирани разпоредби

Р А З П О Р Е Ж Д А

Н Е

№ …………/15.03.2021 г. гр. Варна

ВАРНЕНСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО ОТДЕЛЕНИЕ, 18-ти състав, в закрито съдебно заседание, в състав:

РАЙОНЕН СЪДИЯ: ДЕНИЦА СЛАВОВА като разгледа докладваното от съдията гражданско дело № 8025 по описа на съда за 2020 година, за да се произнесе, взе предвид следното:

Срещу постановеното по делото решение е подадена въззивна жалба с вх. № 267106/29.01.2021 г. от ответника ЕТ “Агро–Светлозар Дичевски“, чрез адв. Георги Гашаров.

След извършена служебна проверка относно редовността и допустимостта на жалбата, с разпореждане № 264146 от 01.02.2021 г. съдът е оставил без движение същата, като е дал указания до жалбоподателя за отстраняване на допуснатите нередовности. В разпореждането се съдържа и предупреждение за последиците от неизпълнение на указанията в срок.

Съобщението, ведно с указанията на съда, е редовно връчено на ответника, чрез процесуалния му представител, на 24.02.2021г., съответно предоставеният едноседмичен срок за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 04.03.2021 г., на основание чл. 60, ал. 4, вр. ал.6 ГПК.

До посочената дата и до настоящия момент страната не е депозирала молба, насочена към отстраняване на констатираните нередовности, нито съдът е сезиран с искане за продължаване на срока.

С оглед гореизложеното и на основание чл.262, ал. 2, т. 2 ГПК, подадената въззивна жалба следва да бъде върната.

Водим от горното, съдът

Р А З П О Р Е Д И:

ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 267106/29.01.2021 г., подадена от ответника ЕТ “Агро–Светлозар Дичевски“, чрез адв. Георги Гашаров срещу решение № 261503/02.12.2020 г., постановено по гр.д. № 8025/2020 г. по описа на Районен съд – Варна, 18-ти състав;

РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване с частна жалба пред Окръжен съд – Варна в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя;

ПРЕПИС от разпореждането да се връчи на жалбоподателя, чрез адв.

Георги Гашаров.

РАЙОНЕН СЪДИЯ: