Акт от 18.01.2024, Административен съд - Хасково
- Съд
- Административен съд - Хасково
- Дело
- 1338/2023
- Подписан
- 18.01.2024
Цитирани разпоредби
- чл.158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 27а · Закон за закрила на детето
- чл.27а, ал.4, изр.2 · Закон за закрила на детето
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 304
Хасково, 18.01.2024 г.
Административният съд -
Хасково - II състав, в закрито заседание на осемнадесети януари две хиляди и двадесет и четвърта година в състав:
Съдия:
ИВА
БАЙНОВА
Като разгледа докладваното от съдия ИВА БАЙНОВА административно дело № 20237260701338 / 2023 г., за да се произнесе взе предвид следното:
Производството е по реда на чл. 27а от Закона за закрила на детето.
Образувано е по жалба от Р.Г.Р. ***, с посочен съдебен адрес:***, подадена чрез пълномощник, против Заповед № ЗД/Д-Х-С-854/08.12.2023г. на Директора на Дирекция „Социално подпомагане“ – гр.
Свиленград.
С разпореждане №3836/18.12.2023 г. съдът е оставил жалбата без движение с указания в 3-дневен срок от съобщението жалбоподателката да внесе по сметка на Административен съд-Хасково държавна такса в размер от 10.00 лв и в същия срок да представи платежния документ.
Съобщението с указанията на съда е изпратено на посочения в жалбата съдебен адрес, където е получено на 04.01.2024г.
В посочения 3-дневен срок , изтекъл на 08.01.2024г. /присъствен ден/, както и към настоящия момент, указанията на съда не са изпълнени, респ. нередовността по жалбата не е отстранена.
Предвид гореизложеното, жалбата е нередовна и следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото следва да се прекрати.
Водим от горното и на основание чл.158, ал.3 от АПК вр. чл.27а, ал.4, изр.2 от Закона за закрила на детето, съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на Р.Г.Р. ***, с посочен съдебен адрес:***, против Заповед № ЗД/Д-Х-С-854/08.12.2023г. на Директора на Дирекция „Социално подпомагане“ – гр. Свиленград.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм.д.№1338/2923г. по описа на Административен съд – Хасково.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му.
Съдия: