Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 17 от 06.01.2021, Административен съд - Варна

Съд
Административен съд - Варна
Дело
Административно дело 2702/2020
Вид
Определение № 17
Подписан
06.01.2021
В сила
19.01.2021
Състав
КРАСИМИР РУСЕВ КИПРОВ

Цитирани разпоредби

  • чл.151, т.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 46, ал.1 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 2021 година, гр. Варна

ВАРНЕНСКИЯТ

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД,

ХVІ-ти състав , в закрито заседание на 5.01.2021 г., като разгледа докладваното от съдия Красимир Кипров адм.д. № 2702 / 2020 г. по описа на съда,за да се произнесе взе предвид следното :

С разпореждане № 13809/11.12.2020 г., подадената от В. К.П. жалба е била оставена без движение за отстраняване в срок на конкретно посочените нередности за представяне на документ, удостоверяващ внасянето на държавна такса в размер на 10 лв. Разпореждането е било връчено на посоченият в жалбата адрес на 16.12.2020 г. и получено от лицето М.Г.А.. Връчването на друго лице е редовно извършено съгласно пар.2 от ДР на ДОПК във вр. с чл. 46, ал.1 и чл.46, ал.4, изр.1 от ГПК , при което срокът за отстраняване на констатираните нередности е изтекъл на 23.12.2020 год. Нередностите по пар.2 от ДР на ДОПК във вр. с чл.151, т.3 от АПК не са отстранени в определения от закона срок – не е представен документ за внасяне на дължимата държавна такса от 10 лв. Предвид изложеното и на основание пар.2 от ДР на ДОПК във вр. с чл.158, ал.3 от АПК, съдът О

П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на В.К.П. , против Ревизионен акт № Р-03000320002186-091-001/14.08.2020 г. , издаден от органи по приходите при ТД на НАП-Варна и ПРЕКРАТЯВА образуваното въз основа на нея съдебно производство.

Определението подлежи на обжалване пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му на страните по делото.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ :