Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 5928 от 17.08.2026, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
Въззивно гражданско дело 1033/2026
Вид
Разпореждане № 5928
Подписан
17.08.2026
Състав
Иванка Димитрова Дрингова

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 5928 гр. Варна, 17.08.2026 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, V А СЪСТАВ ГО, в закрито заседание на седемнадесети август през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:

Съдия:

Иванка Д. Дрингова като разгледа докладваното от Въззивно гражданско дело № 20263100501033 по описа за 2026 година

Подадена е касационна жалба с вх. № 23416/16.07.2026 г. от В. В. М. срещу Решение № 684/30.06.2026г., постановено по в. гр. дело № 1033 по описа на ВОС за 2026г.

С разпореждане № 5158/17.07.2026г. са дадени указания на жалбоподателя за отстраняване на констатирани нередовности по жалбата, в едноседмичен срок от връчване на съобщението.

В предоставения срок е постъпила молба с вх. № 24152/23.07.2026г. от В. В. М., в твърдяно изпълнение на разпореждане № 5158/17.07.2026г., в съдържанието на която се посочва, че желае касационната жалба да бъде разгледана от ВКС, като заявява, че няма юридическо образование и няма възможност да упълномощи адвокат.

С разпореждане № 5368/24.07.2026г. е предоставена нова, последна възможност за отстраняване на нередовностите по касационната жалба в едноседмичен срок от уведомяването. На жалбоподателя е указано, че при неизпълнение в срок, жалбата ще бъде върната.

Разпореждането е връчено на 01.08.2026 г. чрез ЕПЕП.

В предоставения от съда допълнителен срок, изтекъл на 10.08.2026 г. (присъствен ден), а и до настоящия момент, нередовностите по касационната жалба не са отстранени.

Поради това на основание чл. 286, ал. 1, т. 2 от ГПК, същата следва да бъде върната.

Мотивиран от изложеното, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА касационна жалба с вх. № 23416/16.07.2026 г. от В. В. М. срещу Решение № 684/30.06.2026г., постановено по в. гр. дело № 1033 по описа на ВОС за 2026г.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния касационен съд, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.

1

Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________

2