Разпореждане № 5928 от 17.08.2026, Окръжен съд - Варна
- Съд
- Окръжен съд - Варна
- Дело
- Въззивно гражданско дело 1033/2026
- Вид
- Разпореждане № 5928
- Подписан
- 17.08.2026
- Състав
- Иванка Димитрова Дрингова
Цитирани разпоредби
- чл. 286, ал. 1, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 5928 гр. Варна, 17.08.2026 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ВАРНА, V А СЪСТАВ ГО, в закрито заседание на седемнадесети август през две хиляди двадесет и шеста година в следния състав:
Съдия:
Иванка Д. Дрингова като разгледа докладваното от Въззивно гражданско дело № 20263100501033 по описа за 2026 година
Подадена е касационна жалба с вх. № 23416/16.07.2026 г. от В. В. М. срещу Решение № 684/30.06.2026г., постановено по в. гр. дело № 1033 по описа на ВОС за 2026г.
С разпореждане № 5158/17.07.2026г. са дадени указания на жалбоподателя за отстраняване на констатирани нередовности по жалбата, в едноседмичен срок от връчване на съобщението.
В предоставения срок е постъпила молба с вх. № 24152/23.07.2026г. от В. В. М., в твърдяно изпълнение на разпореждане № 5158/17.07.2026г., в съдържанието на която се посочва, че желае касационната жалба да бъде разгледана от ВКС, като заявява, че няма юридическо образование и няма възможност да упълномощи адвокат.
С разпореждане № 5368/24.07.2026г. е предоставена нова, последна възможност за отстраняване на нередовностите по касационната жалба в едноседмичен срок от уведомяването. На жалбоподателя е указано, че при неизпълнение в срок, жалбата ще бъде върната.
Разпореждането е връчено на 01.08.2026 г. чрез ЕПЕП.
В предоставения от съда допълнителен срок, изтекъл на 10.08.2026 г. (присъствен ден), а и до настоящия момент, нередовностите по касационната жалба не са отстранени.
Поради това на основание чл. 286, ал. 1, т. 2 от ГПК, същата следва да бъде върната.
Мотивиран от изложеното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА касационна жалба с вх. № 23416/16.07.2026 г. от В. В. М. срещу Решение № 684/30.06.2026г., постановено по в. гр. дело № 1033 по описа на ВОС за 2026г.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния касационен съд, в едноседмичен срок от връчването му на жалбоподателя.
1
Съдия при Окръжен съд – Варна: _______________________
2