Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 194 от 13.04.2023, Административен съд - Враца

Съд
Административен съд - Враца
Дело
Административно дело 96/2023
Вид
Определение № 194
Подписан
13.04.2023
В сила
29.04.2023
Състав
СИЛВИЯ АНДРЕЕВА ЖИТАРСКА

Цитирани разпоредби

  • чл.158, ал.3 · Административнопроцесуален кодекс

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№

194 гр. Враца, 13.04.2023 г.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД – ВРАЦА, I-ви състав, в закрито заседание на 13 април Две хиляди двадесет и трета година в състав:

АДМ. СЪДИЯ:

СИЛВИЯ ЖИТАРСКА като разгледа докладваното от съдията адм. дело №96 по описа на АдмС – Враца за 2023 г. и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е образувано след изпращане на адм.дело №48 от 2022г. по подсъдност от Административен съд Враца по силата на определение

№5/17.02.2023г. по адм.дело №3/2023г. на смесен състав на ВАС и ВКС.

Поради нередовност на исковата молба на

Ц.П.Н., подадена чрез адв.К., с определение на съда от 23.03.2023г. производството по делото е оставено без движение и на ищеца са дадени задължителни за изпълнение указания, подробно конкретизирани в определението за изпълнение в 7 дневен срок от съобщението. В определението изрично е указано, че при неизпълнение на указанията в срок производството по делото ще бъде прекратено.

Съобщението, ведно с препис от определението е получено лично от адв.К., процесуален представител на ищеца на 27.03.2023г., видно от направеното отбелязване върху разписката на съобщението. Срокът за изпълнение на дадените от съда указания с горепосоченото определение е изтекъл на 03.04.2023г.

/присъствен ден/. В срока за изпълнение на указанията дадени от съда от страна на ищеца не са постъпвали уточнения по делото.

Не са отстранени в срок констатираните нередовности по депозираната искова молба, дадени с определение на съда от 23.03.2023г., вкл. и към настоящия момент. В този си вид исковата молба не отговаря на изискванията на закона за допустимост и е недопустим за разглеждане в настоящото производство и следва да се остави без разглеждане, а образуваното производство да се прекрати.

Водим от гореизложеното и на основание чл.158, ал.3 АПК, Съдът

О П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ депозираната исковата молба на Ц.П.Н.,***.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело №96/2023г. по описа на АдмС-Враца.

Определението може да се обжалва с частна жалба в седмодневен срок от получаването му, чрез АдмС-Враца пред ВАС-София.

Препис от определението да се изпрати на изпрати на Ц.Н., чрез процесуалния му представител адв.К..

АДМ. СЪДИЯ: