Разпореждане № 1058 от 18.12.2024, Апелативен съд - Варна
- Съд
- Апелативен съд - Варна
- Дело
- Въззивно частно гражданско дело 468/2024
- Вид
- Разпореждане № 1058
- Подписан
- 18.12.2024
- В сила
- 18.12.2024
- Състав
- Росица Славчова Станчева
Цитирани разпоредби
- чл.262 · Граждански процесуален кодекс
- чл.275 ал.2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 1058 гр. Варна, 18.12.2024 г.
АПЕЛАТИВЕН СЪД – ВАРНА, II СЪСТАВ, в закрито заседание на осемнадесети декември през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Съдия:
Росица Сл. Станчева като разгледа докладваното от Росица Сл. Станчева Въззивно частно гражданско дело № 20243000500468 по описа за 2024 година за да се произнесе взе предвид следното:
С разпореждане № 973/19.11.2024г. съдът е оставил без движение подадената от Ш. А. И. частна жалба с вх. № 8169/18.11.2024г. против определение № 658/31.10.2024г. и на жалбоподателя е даден срок и указания за отстраняване на констатирани нередовности. Съобщението за това му е редовно връчено лично на 29.11.2024г.
Съдът констатира, че в дадения срок, изтекъл на 06.12.2024г., както и към настоящия момент нередовностите на частната жалба не са отстранени, поради което същата подлежи на връщане.
Вън от горното, настоящият администриращ съд намира, че жалбата, в частта й, в която се обжалва определението от 31.10.2024г. в частта му относно постановеното потвърждаване на решение № 102/25.07.2024г. на ОС Търговище е недопустима като насочена срещу неподлежащ на касационен контрол съдебен акт. Това съставлява самостоятелно основание за връщане на частната жалба в тази й част.
По изложеното и на основание чл.262 вр. чл.275 ал.2 ГПК, съдът РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА подадената от Ш. А. И. частна жалба с вх. № 8169/18.11.2024г. против определение № 658/31.10.2024г., постановено по в.ч.гр.д. № 468/2024г..
1
Разпореждането може да се обжалва пред Върховния касационен съд, с частна жалба в 1-седмичен срок от връчването му.
Съдия при Апелативен съд – Варна: _______________________ 2