Определение № 17555 от 19.09.2025, Софийски градски съд
- Съд
- Софийски градски съд
- Дело
- Въззивно гражданско дело 9113/2025
- Вид
- Определение № 17555
- Подписан
- 19.09.2025
- Състав
- Красимир Мазгалов, Цветелина Александрова Костова, Златка Чолева
Цитирани разпоредби
- чл. 258 и сл. · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 267 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 422 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 149 · Закон за енергетиката
- чл. 79, ал. 1, пр. 1 · Закон за задълженията и договорите
- чл. 86 · Закон за задълженията и договорите
ОПРЕДЕЛЕНИЕ
№ 17555 гр. София, 19.09.2025 г.
СОФИЙСКИ ГРАДСКИ СЪД, ВЪЗЗ. III-Б СЪСТАВ, в закрито заседание на седемнадесети септември през две хиляди двадесет и пета година в следния състав:
Председател: Красимир Мазгалов
Членове:
Златка Чолева
Цветелина Ал. Костова като разгледа докладваното от Цветелина Ал. Костова Въззивно гражданско дело № 20251100509113 по описа за 2025 година и за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на чл. 258 и сл. ГПК.
Образувано е по въззивна жалба на ответника Е. В. Ч. срещу решение рег. № 3919/07.03.2025 год., постановено по гр.дело № 43059/2024 год. по описа на СРС, ГО, 127 състав, в частта, с която са уважени предявените от „Топлофикация София“ ЕАД срещу жалбоподателя установителни искове с правно основание чл. 422 ГПК, вр. с чл.
79, ал. 1, пр. 1 ЗЗД, вр. с чл. 149 ЗЕ и чл. 86 ЗЗД.
При извършената проверка по чл. 267 ГПК за допустимост съдът установи, че въззивната жалба е просрочена. Видно от удостоверяването в оформената разписка за връчване, обжалваното решение на съда е връчено на 24.03.2025г. на процесуалния представител на ответницата – адв. Н., предвид на което срокът за въззивното му обжалване е изтекъл на 07.04.2025г. /понеделник/, в края на работния ден. Въззивната жалба е депозирана на 08.04.2025г. На основание чл. 262, ал. 2, т. 1, вр. чл. 259, ал. 1 ГПК въззивната жалба следва да бъде върната.
Мотивиран от горното на основание чл. 262, ал. 2, т. 1 ГПК, вр. чл. 259, ал. 1 ГПК съдът
ОПРЕДЕЛИ:
ВРЪЩА въззивна жалба с вх. № 124094/08.04.2025г., депозирана от Е. В. Ч. чрез адв. И. Н. срещу решение рег. № 3919/07.03.2025 год., постановено по гр.дело № 43059/2024 год. по описа на СРС, ГО, 127 състав и
1
ПРЕКРАТЯВА производството по в.гр.д. № 9113/2025г. по описа на Софийски градски съд, III-Б въззивен състав.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Софийски апелативен съд в едноседмичен срок от връчването на препис.
Председател: _______________________
Членове:
1. _______________________
2. _______________________
2