Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 1308 от 21.08.2018, Районен съд - Несебър

Съд
Районен съд - Несебър
Дело
Административно наказателно дело 1008/2018
Вид
Определение № 1308
Подписан
21.08.2018
Състав
ЙОРДАНКА ГЕОРГИЕВА МАЙСКА-ИВАНОВА

Цитирани разпоредби

  • чл.63, ал.2 · Закон за административните нарушения и наказания

О П

Р Е Д

Е Л Е

Н И Е

№1308 21.08.2018г. Град Несебър

НЕСЕБЪРСКИ РАЙОНЕН СЪД наказателен състав

На двадесет и първи август през две хиляди и осемнадесета година В закрито заседание в следния състав:

Председател: Йорданка Майска-Иванова като разгледа докладваното от съдия Майска

НАХДело

№ 1008 по описа за 2018год. и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството по делото е образувано по повод постъпила жалба от „М и М Д.“ ООД с ЕИК-*********, седалище и адрес на управление *** с управител М.Й.К., заявена чрез пълномощника адв.Р.П. *** против Наказателно постановление № 02-000-1816/24.07.2018г. на директор на Д.И.п.т. ***.

Съдът, след като се запозна с жалбата и приложената административно-наказателна преписка, намира че жалбата е подадена след изтичане на 7-дневния срок от връчване на атакуваното наказателно постановление по следните съображения:

Административно-наказателният орган е окомплектовал и изпратил по компетентност в съда както материалите по административно-наказателната преписка/АНП/, така и представените с жалбата писмени документи.

Видно от приложено към АНП известие за доставяне

ДИТ-Бургас е изпратила на „М и М Д.“ ООД с обратна разписка общо три броя наказателни постановления, сред които и настоящото НП № 02-000-1816/24.07.2018г., подробно описани в придружително писмо № 18079605/26.07.2018г./също приложено към известието за доставяне и АНП/. Видно от известието за доставяне трите наказателни постановления са връчени лично на управителя М.Й.К. на 31.07.2018г. в 14,57ч.. Следователно 7-дневния срок за обжалване е изтекъл на 07.08.2018г..

Жалбата против сложеното за разглеждане по настоящото дело наказателно постановление е постъпила в ДИТ-Бургас на 10.08.2018г. с вх.№ 18100014, следователно след изтичане на 7-дневния преклузивен срок.

Действително приложено е към жалбата незаверено копие от процесното НП, в разписката на гърба на което пак под копие е вписано: „дата на връчване: 03.08“, положен е и подпис срещу получател, по-горе като адресат е посочен управителя на„М и М Д.“ ООД М.Й.К..

Това представено с жалбата незаверено копие на наказателното постановление, в частта досежно разписката не е идентично с представеното към АНП със заверка и син печат от административно-наказващият орган, където разписката е непопълнена поради описаното по-горе връчване чрез известие за доставяне. С оглед горното настоящият съдебен състав констатира неправомерно поведение вероятно с цел създаване на доказателства, че срокът за обжалване на НП не е пропуснат. Но тъй като никой не може да черпи права от собственото си неправомерно поведение , то и представянето на това копие, предвид приложените към АНП доказателства за извършено надлежно връчване на НП на 31.07.2018г., не се кредитира.

Предвид изложеното жалбата е просрочена и като такава следва да бъде оставена без разглеждане като недопустима, а наказателното производство – прекратено.

Мотивиран от горното и на осн.чл.63, ал.2 от ЗАНН съдът

О П

Р Е Д

Е Л И:

ОСТАВЯ

БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба на „М и М Д.“ ООД с ЕИК-*********, седалище и адрес на управление *** с управител М.Й.К., заявена чрез пълномощника адв.Р.П. *** против Наказателно постановление № 02-000-1816/24.07.2018г. на директор на Д.И.п.т. ***.

ПРЕКРАТЯВА производството по НАХД № 1008/2018г. по описа на РС-Несебър.

Определението може да бъде обжалвано с частна жалба в

7-дневен срок от съобщаването му на страните пред Административен съд – Бургас.

РАЙОНЕН

СЪДИЯ: