Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 800 от 06.11.2018, Окръжен съд - Ловеч

Съд
Окръжен съд - Ловеч
Дело
Гражданско дело 350/2018
Вид
Определение № 800
Подписан
06.11.2018
В сила
17.01.2019
Състав
ПЛАМЕН ИВАНОВ ПЕНОВ

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

Ловешкият окръжен съд, в закрито заседание на шести ноември две хиляди и осемнадесета година в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ПЛАМЕН ПЕНОВ като изслуша докладваното от съдията гр. д. № 350 по описа на съда за 2018 г. и за да се произнесе, съобрази:

С разпореждане от 02.10.2018 г. съдът е дал указания на ищеца в едноседмичен срок от връчване на съобщението да отстрани констатираната нередовност на исковата молба, като с допълнителна писмена молба посочи конкретни факти и обстоятелства. Със същото разпореждане на ищеца е напомнено, че при неизпълнение на дадените указания в срок, производството по делото ще бъде прекратено.

Съобщението с дадените указания е връчено на посочения в молбата съдебен адрес на 26.10.2018г., видно от разписката от същата дата, поради което седмичният срок за изпълнение на дадените указания е изтекъл на 02.11.2018 г. В указания срок по делото не е постъпила молба от В.Н.Н. – нито за продължаване на срока, нито със съдържание в насока изпълнение на дадените указания.

При направените констатации се налага извод за неизпълнение на дадените указания, поради което исковата молба следва да бъде върната, а производството по делото да се прекрати (чл. 129, ал. 3 ГПК).

Водим от горното и на основание чл. 129, ал. 3, вр. чл. 127, ал. 1, т. 4 и 5 ГПК, съдът ОПРЕДЕЛИ:

ВРЪЩА искова молба на В.Н.Н. против Прокуратурата на Република България (вх.

№ 5823/15.05.2018 г. на ОС Плевен), по която е образувано гр. д. № 350/2018 г. на ОС – Ловеч и ПРЕКРАТЯВА производството по делото.

Определението може да се обжалва с частна жалба пред Апелативен съд Велико Търново, в едноседмичен срок от връчването му.

ОКРЪЖЕН СЪДИЯ: