Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 201 от 21.11.2019, Районен съд - Велинград

Съд
Районен съд - Велинград
Дело
Административно наказателно дело 436/2019
Вид
Определение № 201
Подписан
21.11.2019
В сила
23.01.2020
Състав
НАТАША ИВАНОВА ДАСКАЛОВА

Цитирани разпоредби

  • чл.64,б."б" · Закон за административните нарушения и наказания

О П Р

Е Д Е Л Е

Н И Е

№ . . . .

21.11.2019 година,гр.Велинград

ВЕЛИНГРАДСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД на двадесет и първи ноември , две хиляди и деветнадесета година в з а к р и т о заседание в следния с ъ с т а в :

РАЙОНЕН СЪДИЯ:НАТАША

ДАСКАЛОВА като разгледа докладваното от районния съдия НАТАША ДАСКАЛОВА а.н.х.дело № 436 по описа за 2019 година на Районен съд Велинград и за да се произнесе взе предвид следното:

Г.П.Х.

*** е обжалвал наказателно постановление № 33-0000136 от 12.09.2019 година на Началник ОО”АА” Пазарджик в ГД „АА” . Към Наказателното постановление е налице разписка,от която е видно че същото е връчено на Г.П.Х. на 27.09.2019 година. Жалбата е постъпила в ОО”АА” Пазарджик в ГД „АА”на 10.10.2017 година и е заведена с вх.№ 52-00-20-5397. След дадено указание от съда жалбоподателят е изпратил писмено доказателство,от което е видно,че е изпратил жалбата с експресна доставка на 09.10.2019 година.

От изложеното е видно,че ж а л б а т а е просрочена

- 7 дневния срока за обжалване на наказателното постановление е изтекъл на 04.10.2019 година

,а датата на изпращане на жалбата 09.10.2019 година, т.е наказателното постановление е влязло в сила на осн. чл.64,б.”б” от ЗАНН.Поради това производството по делото следва да бъде прекратено.

С оглед на горното съдът

О П Р Е Д Е Л

И :

П р е к р а т я в а производството по а.н.х.дело № 436 по описа за 2019 година на РАЙОНЕН СЪД ВЕЛИНГРАД .

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД ПАЗАРДЖИК в 7-дневен срок от съобщението на страните по делото.

РАЙОНЕН

СЪДИЯ: