Определение № 201 от 21.11.2019, Районен съд - Велинград
- Съд
- Районен съд - Велинград
- Дело
- Административно наказателно дело 436/2019
- Вид
- Определение № 201
- Подписан
- 21.11.2019
- В сила
- 23.01.2020
- Състав
- НАТАША ИВАНОВА ДАСКАЛОВА
Цитирани разпоредби
- чл.64,б."б" · Закон за административните нарушения и наказания
О П Р
Е Д Е Л Е
Н И Е
№ . . . .
21.11.2019 година,гр.Велинград
ВЕЛИНГРАДСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД на двадесет и първи ноември , две хиляди и деветнадесета година в з а к р и т о заседание в следния с ъ с т а в :
РАЙОНЕН СЪДИЯ:НАТАША
ДАСКАЛОВА като разгледа докладваното от районния съдия НАТАША ДАСКАЛОВА а.н.х.дело № 436 по описа за 2019 година на Районен съд Велинград и за да се произнесе взе предвид следното:
Г.П.Х.
*** е обжалвал наказателно постановление № 33-0000136 от 12.09.2019 година на Началник ОО”АА” Пазарджик в ГД „АА” . Към Наказателното постановление е налице разписка,от която е видно че същото е връчено на Г.П.Х. на 27.09.2019 година. Жалбата е постъпила в ОО”АА” Пазарджик в ГД „АА”на 10.10.2017 година и е заведена с вх.№ 52-00-20-5397. След дадено указание от съда жалбоподателят е изпратил писмено доказателство,от което е видно,че е изпратил жалбата с експресна доставка на 09.10.2019 година.
От изложеното е видно,че ж а л б а т а е просрочена
- 7 дневния срока за обжалване на наказателното постановление е изтекъл на 04.10.2019 година
,а датата на изпращане на жалбата 09.10.2019 година, т.е наказателното постановление е влязло в сила на осн. чл.64,б.”б” от ЗАНН.Поради това производството по делото следва да бъде прекратено.
С оглед на горното съдът
О П Р Е Д Е Л
И :
П р е к р а т я в а производството по а.н.х.дело № 436 по описа за 2019 година на РАЙОНЕН СЪД ВЕЛИНГРАД .
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД ПАЗАРДЖИК в 7-дневен срок от съобщението на страните по делото.
РАЙОНЕН
СЪДИЯ: