Разпореждане № 1279 от 22.02.2022, Административен съд - Пловдив
- Съд
- Административен съд - Пловдив
- Дело
- Административно дело 3288/2021
- Вид
- Разпореждане № 1279
- Подписан
- 22.02.2022
- Състав
- НИКОЛАЙ КОЛЕВ СТОЯНОВ
Цитирани разпоредби
- чл. 213, т.2, т. 3 и т.4 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 213, т.2, т. 3 и т.4 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 213, т.2, т. 3 и т.4 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.236 · Административнопроцесуален кодекс
Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е
№…….. гр. Пловдив, 22 февруари 2022 год.
В ИМЕТО НА НАРОДА
Административен съд- Пловдив, ІX-ти състав, в закрито заседание на двадесет и втори февруари през две хиляди двадесет и втора година, в състав:
ПРЕДСЕДАТЕЛ: НИКОЛАЙ СТОЯНОВ като разгледа административно дело № 3288 по описа на съда за 2021 г., за да се произнесе, взе предвид следното:
Производството е по реда на чл.213а, ал.1 от Административнопроцесуалния кодекс (АПК).
Подадена е частна жалба от С.Д.Г., ЕГН
********** *** против Определение № 39 от 11.01.2022 г.
Съдът е констатирал, че частната жалба е нередовна, поради което с разпореждане от 27,01,2022 г. е оставена без движение, на основание чл. 213а, ал. 1, изр. 1, във вр. с чл. 213, т.2, т. 3 и т.4 АПК. На жалбоподателя са дадени указания да довнесе сумата от 15 лева държавна такса по сметка на Върховен административен съд IBAN - ***.BIC – *** – дневен срок от съобщението. И да представи платежното в деловодството на съда. Да представят пълномощно съгласно разпоредбата на чл. 213, т. 2 АПК и да представи препис от частна жалба за връчване на другата страна, в 7-дневен срок.
Освен това жалбоподателят е бил предупреден, че ако нередовностите на жалбата не бъде отстранена в срок, съдът ще върне жалбата. Съобщението е получено на 07.02.2022 г. Така срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 14.02.2022 г. На 07.02.2022 г. жалбоподателят е представил единствено доказателства за довнесена ДТ, но другите нередовности не са отсранени.
Съответно, нередовносттите на частната жалба не са отстранена в срок, както и към настоящия момент.
Следователно, налице е хипотезата на чл. 213а, ал.1, изр.2, във връзка с чл.236 от АПК и частната жалба следва да се върне на жалбоподателя.
Предвид гореизложеното, съдът
Р А З П О Р Е Д
И:
ВРЪЩА частна жалба с вх. №
1521/26.01.2022 г. подадена от С.Д.Г..
Разпореждането може да бъде обжалвано пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.
Адм. съдия:.........................
/Н.Стоянов/