Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 2452 от 06.12.2019, Административен съд - Пловдив

Съд
Административен съд - Пловдив
Дело
Частно административно дело 3316/2019
Вид
Определение № 2452
Подписан
06.12.2019
Състав
ЗДРАВКА ГЕОРГИЕВА ДИЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл.151 т.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.158 ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.158 ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.160 ал.1 · Административнопроцесуален кодекс

РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Административен съд Пловдив

О

П Р Е

Д Е Л

Е Н И Е

№ 2452/6.12.2019г. гр.Пловдив, 06 . 12 . 2019г.

Административен съд – Пловдив, VI състав, в закрито заседание на шести декември през две хиляди и деветнадесета година в състав :

Административен съдия :Здравка Диева като разгледа докладваното от съдията ч.административно дело № 3316 по описа за 2019г., взе предвид следното :

Б.Г.Б.,***, обжалва „Частичен отказ за спиране на производството по Заповед №

П-16001619133816-023-001/07.10.2019г., издадена от В.П.А. – Началник сектор при ТД на НАП – Пловдив“.

При проверка за редовност на жалбата съдът констатира липса на представен документ за внесена държавна такса / чл.151 т.3 вр. с чл.158 ал.1 АПК /.

С разпореждане от 30.10.2019г. /л.24/ жалбата е оставена без движение със следните указания : „До представяне на документ за внесена по сметката на АС-Пловдив държавна такса в размер на 10 лв.

– в деловодството на съда в 7 – дневен срок от получаване на съобщението. Внасяне на държавната такса и представяне на документ за това в съда, следва едновременно да бъдат извършени в 7 – дневния срок.“.

Съобщението за отстраняване нередовностите на жалбата в посочения срок е връчено редовно и в цялост по съдържание на 19.11.2019г. – лично на жалбоподателката, на посочен в жалбата адрес, ведно с текст за последицата от неотстраняване нередовността на жалбата в посочения срок : „При неотстраняване на нередовността в посочения срок, жалбата се оставя без разглеждане.“. Фактът на получаване на съобщението, съдържащо разпореждане за оставяне на жалбата без движение с конкретни указания, е удостоверен с подпис на лицето.

Срокът за отстраняване на нередовността е изтекъл на 26.11.2019г. – вторник, присъствен ден.

Констатираната нередовност не е отстранена до момента.

Характерът на срока, установен с разпоредбата на чл.158 ал.1 във връзка с чл.151 т.3 АПК го определя на преклузивен, а към датата на постановяване на настоящия съдебен акт дължимата държавна такса не е внесена. Поради неотстранена нередовност на жалбата в законовия срок, следва същата да бъде оставена без разглеждане и съдебното производство да се прекрати.

На основание чл.158 ал.3 и чл.160 ал.1 АПК , съдът

О П Р Е Д Е Л И :

Оставя без разглеждане жалбата на Б.Г.Б.,***.

Прекратява производството по ч.адм.д.№ 3316/2019г. по описа на Административен съд-Пловдив.

Определението може да бъде обжалвано с частна жалба пред Върховен административен съд в 7-дневен срок от получаване на съобщение за постановяването му.

Препис от определението да се изпрати на страните по делото.

Административен съдия :