Определение № 2452 от 06.12.2019, Административен съд - Пловдив
- Съд
- Административен съд - Пловдив
- Дело
- Частно административно дело 3316/2019
- Вид
- Определение № 2452
- Подписан
- 06.12.2019
- Състав
- ЗДРАВКА ГЕОРГИЕВА ДИЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.151 т.3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.158 ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.158 ал.3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.160 ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
Административен съд Пловдив
О
П Р Е
Д Е Л
Е Н И Е
№ 2452/6.12.2019г. гр.Пловдив, 06 . 12 . 2019г.
Административен съд – Пловдив, VI състав, в закрито заседание на шести декември през две хиляди и деветнадесета година в състав :
Административен съдия :Здравка Диева като разгледа докладваното от съдията ч.административно дело № 3316 по описа за 2019г., взе предвид следното :
Б.Г.Б.,***, обжалва „Частичен отказ за спиране на производството по Заповед №
П-16001619133816-023-001/07.10.2019г., издадена от В.П.А. – Началник сектор при ТД на НАП – Пловдив“.
При проверка за редовност на жалбата съдът констатира липса на представен документ за внесена държавна такса / чл.151 т.3 вр. с чл.158 ал.1 АПК /.
С разпореждане от 30.10.2019г. /л.24/ жалбата е оставена без движение със следните указания : „До представяне на документ за внесена по сметката на АС-Пловдив държавна такса в размер на 10 лв.
– в деловодството на съда в 7 – дневен срок от получаване на съобщението. Внасяне на държавната такса и представяне на документ за това в съда, следва едновременно да бъдат извършени в 7 – дневния срок.“.
Съобщението за отстраняване нередовностите на жалбата в посочения срок е връчено редовно и в цялост по съдържание на 19.11.2019г. – лично на жалбоподателката, на посочен в жалбата адрес, ведно с текст за последицата от неотстраняване нередовността на жалбата в посочения срок : „При неотстраняване на нередовността в посочения срок, жалбата се оставя без разглеждане.“. Фактът на получаване на съобщението, съдържащо разпореждане за оставяне на жалбата без движение с конкретни указания, е удостоверен с подпис на лицето.
Срокът за отстраняване на нередовността е изтекъл на 26.11.2019г. – вторник, присъствен ден.
Констатираната нередовност не е отстранена до момента.
Характерът на срока, установен с разпоредбата на чл.158 ал.1 във връзка с чл.151 т.3 АПК го определя на преклузивен, а към датата на постановяване на настоящия съдебен акт дължимата държавна такса не е внесена. Поради неотстранена нередовност на жалбата в законовия срок, следва същата да бъде оставена без разглеждане и съдебното производство да се прекрати.
На основание чл.158 ал.3 и чл.160 ал.1 АПК , съдът
О П Р Е Д Е Л И :
Оставя без разглеждане жалбата на Б.Г.Б.,***.
Прекратява производството по ч.адм.д.№ 3316/2019г. по описа на Административен съд-Пловдив.
Определението може да бъде обжалвано с частна жалба пред Върховен административен съд в 7-дневен срок от получаване на съобщение за постановяването му.
Препис от определението да се изпрати на страните по делото.
Административен съдия :