Разпореждане № 75973 от 29.05.2024, Софийски районен съд
- Съд
- Софийски районен съд
- Дело
- Гражданско дело 17703/2024
- Вид
- Разпореждане № 75973
- Подписан
- 29.05.2024
- В сила
- 29.05.2024
- Състав
- СВЕТЛАНА НИКОЛАЕВА РАЧЕВА ЯНЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.129, ал.3 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 75973 гр. София, 29.05.2024 г.
СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 144 СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесет и девети май през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: СВЕТЛАНА Н. РАЧЕВА ЯНЕВА като разгледа докладваното от СВЕТЛАНА Н. РАЧЕВА ЯНЕВА Гражданско дело № 20241110117703 по описа за 2024 година
Производството е по исковата молба на ищеца Г. Б. ю., с адрес за книжа в София, ***
Съдът с разпореждане от 01.04.2024г. е оставил производството без движение с подробно описание на нередовностите, за които е определил на ищеца срок за тяхното отстраняване от една седмица от връчване на разпореждането, за което ищецът уведомен на посочения в исковата адрес на 13.05.2024г.
Така определен срокът за отстраняване на нередовностите е изтекъл на 20.05.2024г., които нередовности и към настоящия момент не са отстранени видно от справка по делото за постъпили книжа.
Налице са пречки по хода на делото, които не са отстранени по вина на ищеца и с оглед неизпълнение указанията на съда и при невъзможност да се продължат процесуалните действия по хода на делото, исковата молба следва да бъде върната.
При тези мотиви на съда исковата молба следва да бъде върната на основание чл.129, ал.3 от ГПК, поради и което съдът РАЗПОРЕДИ:
1
ВРЪЩА подадената от Г. Б. ю. , с адрес за книжа в София, ***Алвар Файненшъл Сървисис Лимитед искова молба.
РАЗПОРЕЖДАНЕТО за връщане е обжалваемо с частна жалба в едноседмичен срок от връчване на съобщение за настоящото на страната пред СГС.
Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2