Акт от 19.09.2022, Административен съд - Велико Търново
- Съд
- Административен съд - Велико Търново
- Дело
- 481/2022
- Подписан
- 19.09.2022
Цитирани разпоредби
- чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 107, ал. 3 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
- чл. 4, ал. 1 · Данъчно-осигурителен процесуален кодекс
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ 436 гр. Велико Търново, 19.09.2022г.
Административен съд – гр. Велико Търново,
V–ти състав, в закрито съдебно заседание на деветнадесети септември две хиляди двадесет и втора година, в състав:
СЪДИЯ
- ДОКЛАДЧИК: Мария
Данаилова като разгледа докладваното от съдия
Данаилова адм. д. № 481/2022г. по описа на Административен съд – гр. Велико Търново, за да се произнесе взе предвид следното:
Като разгледа жалбата на А.А.Ю. ***, чрез *** Р.С.Т. – САК, със служебен адрес ***, офис 8 против Акт за установяване на задължения по чл. 107, ал. 3 от ДОПК № 762-1/15.11.2017г. на старши експерт, оправомощен от кмета на Община Велико Търново, съдът установи следното:
С разпореждане от 12.07.2022г. на определения за съди-докладчик в Административен съд Велико Търново, жалбата е била оставена без движение като нередовна, тъй като следва да се представят в съда банково бордеро за платена държавна такса в размер на 10 лева, внесена по сметката на Административен съд – гр. Велико Търново; препис от жалбата за ответната страна; доказателства за подаване на жалбата в срок.
Съобщението е връчено на упълномощено лице – А.А.Д.(л. 18 – 19) на 09.08.2022г., като предоставеният седмодневен срок е изтекъл на 16.08.2021г., присъствен ден. Включително и към настоящия момент не е постъпил документ за внесена ДТ, нито такава реално е внесена; липсват препис от жалбата за ответната страна; доказателства за подаване на жалбата в срок.
При така установените по делото факти по допустимостта на подадената жалба, съдът намира следното:
Жалбата е недопустима. Констатираните нередовности не са отстранени. Липсват документ за платена държавна такса; препис от жалбата за ответната страна; доказателства за подаване на жалбата в срок.
Жалбоподателят е бил уведомен, че в
7-дневен срок от връчване на разпореждането следва да отстрани посочените нередовности в жалбата си. Предупреден е, че ако в указания срок нередовностите не бъдат отстранени, съобразно разпоредбата на чл. 158, ал. 3 от АПК, жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а настоящето дело - прекратено. Въпреки това в рамките на предоставения срок не са отстранени констатираните нередовности.
Водим от горното и на основание чл. 151, ал. 2, изр. посл. от ДОПК, вр. с чл. 4, ал. 1, изр. посл. от ЗМДТ, Административен съд Велико Търново, пети състав О
П Р Е
Д Е Л И:
ОСТАВЯ
БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на А.А.Ю. ***, чрез *** Р.С.Т. – САК, със служебен адрес ***, офис 8 против Акт за установяване на задължения по чл. 107, ал. 3 от ДОПК № 762-1/15.11.2017г. на старши експерт, оправомощен от кмета на Община Велико Търново.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм. д. № 481/2022 г. по описа на Административен съд Велико Търново.
ОПРЕДЕЛЕНИЕТО подлежи на обжалване пред Върховен административен съд на Република България в 7-дневен срок от съобщаването му на страните.
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: