Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 48189 от 18.04.2023, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Частно гражданско дело 66572/2022
Вид
Разпореждане № 48189
Подписан
18.04.2023
В сила
18.04.2023
Състав
ВАЛЕРИЯ БОЯНОВА ВАТЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 262 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 410 · Граждански процесуален кодекс

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 48189 гр. София, 18.04.2023 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 70 СЪСТАВ, в закрито заседание на осемнадесети април през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: ВАЛЕРИЯ Б. ВАТЕВА като разгледа докладваното от ВАЛЕРИЯ Б. ВАТЕВА Частно гражданско дело № 20221110166572 по описа за 2022 година

Производството е по чл. 274 вр. с чл. 262 ГПК.

Срещу постановената по делото Заповед за изпълнение по чл. 410 ГПК № 35778 от 15.12.2022г. в частта за разноските е постъпила частна жалба вх. № 29165/02.02.2023г. от длъжника по нея „У.Е.У.Ц – клон България“ КЧТ с ЕИК **********.

С резолюция от 06.02.2023г. съдът е оставил жалбата без движение и са дадени конкретни указания, като са посочени неблагоприятните последици от неизпълнение. Съобщение за това е получено на 07.03.2023г. от посочения процесуален представител адв. К. И.. Така седмичният срок за изпълнение е изтекъл на 14.03.2023г. в края на работния ден, към който момент, а и понастоящем по делото няма постъпило нищо по указанието на съда.

Воден от горното и на осн. чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА частна жалба на „У.Е.У.Ц – клон България“ КЧТ с ЕИК ********** вх. № 29165/02.02.2023г. срещу Заповед за изпълнение № 35778 от 15.12.2022г. в частта за разноските.

Разпореждането подлежи на обжалване пред СГС с частна жалба в едноседмичен срок от получаването му.

Препис да се изпрати на частния жалбоподател.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

1

2