Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 66 от 20.02.2023, Окръжен съд - Благоевград

Съд
Окръжен съд - Благоевград
Дело
Търговско дело 162/2021
Вид
Определение № 66
Подписан
20.02.2023
Състав
Вера Коева

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 66 гр. Б., 20.02.2023 г.

ОКРЪЖЕН СЪД – Б., ОСМИ СЪСТАВ, в закрито заседание на двадесети февруари през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Съдия:

Вера Коева като разгледа докладваното от Вера Коева Търговско дело № 20211200900162 по описа за 2021 година и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е образувано въз основа на искова молба, подадена от „Х.С.“ ЕООД, ЕИК ******, седалище и адрес на управление гр.Б., площад „М.“ 1, ет.3, представлявано от управителя В.С.Т., ЕГН **********, действащо чрез адв.Р. Т. В., с адрес гр.С., бул.“Х.Б.“ № 28, ет.4, в качеството на съдружник в „ХК Б.В.“ ООД, ЕИК ***** чрез адв.Р. Т. В., с адрес гр.С., бул.“Х.Б.“ № 28, ет.4 срещу „ХК Б.В.“ ООД, ЕИК ***** седалище и адрес на управление с.П. 2708, И.З. -3 № 15, община Б., представлявано от управителя И.Ч., ЕГН ********** с искане за отмяна на решенията по т.2 и т.7 от дневния ред на проведеното на 21.09.2021 г. Общо събрание на съдружниците на „ХК Б.В.“ ООД, ЕИК ***** както и да се отменят всички останали решения на Общото събрание на съдружниците на „ХК Б.В.“ ООД, ЕИК ******** С определение № 285/16.06.2022г. производството по делото е спряно, на основание чл.229, ал.1, т.1 ГПК - по общо съгласие на страните.

Определението за спиране на производството е влязло в законна сила на 22.07.2022г.

В шестмесечен срок, считано от влизане влизане в сила на определението за спиране на делото, който срок е изтекъл на 22.01.2023г., не е постъпило искане за възобновяване на процеса от нито една от страните, което по арг. на чл. 231, ал.1 от ГПК е основание за прекратяване на производството.

Водим от горното и на основание чл.231, ал.1 вр. с чл.229, ал.1, т.1 от ГПК, съдът

1

ОПРЕДЕЛИ:

ПРЕКРАТЯВА производството по т.д.№ 162/2021г. по описа на ОС Б..

На основание чл.275, ал.1 от ГПК, Определението може да се обжалва от страните с частна жалба пред Апелативен съд С. в едноседмичен срок от получаване на препис.

На основание чл.7, ал.2 от ГПК, препис от определението да се връчи на страните.

Съдия при Окръжен съд – Б.: _______________________ 2