Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 24064 от 10.07.2023, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Гражданско дело 57318/2022
Вид
Определение № 24064
Подписан
10.07.2023
В сила
10.07.2023
Състав
МАЯ ЙОРДАНОВА МИХАЙЛОВА

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 24064 гр. София, 10.07.2023 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 76 СЪСТАВ, в закрито заседание на десети юли през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: МАЯ Й. МИХАЙЛОВА като разгледа докладваното от МАЯ Й. МИХАЙЛОВА Гражданско дело № 20221110157318 по описа за 2022 година

Производството е образувано по искова молба с вх. №224965/21.10.2022 г. подадена от Е. С. Т..

Исковата молба е оставена без движение на 25.01.2023 г., поради недостатъци на същата, подробно посочени в разпореждането на съда, а именно :

1. Да се посочат трите имената и адрес за призоваване на ответника, както и цената на иска.

2. Да се конкретизира петитума на исковата молба, като посочи сума в какъв размер, претендира да му бъде изплатена от ответника, за твърдяното незаконно недопускане до работа, както и да посочи за какъв период е дължимо същото.

3. Да конкретизира правния си интерес от предявяване на претенцията за заплащане на обезщетение з а твърдяното незаконно недопускане до работа към посочената в исковата молба ответница А. И., а не към работодателя си.

Дадени са надлежни указания за отстраняването им. С молба от 10.02.2023 г. Е. С. Т. е поискал да му бъде предоставена правна помощ. С определение от 22.03.2023 г. на ищеца е предоставена правна помощ – процесуално представителство, а с определение от 05.04.2023 г. на ищеца е назначен за процесуален представител – адв. Т. П., определен от САК.

За дадените указания, съдържащите се в разпореждането на съда от 25.01.2023 г. адв. Т. П. е уведомен на 28.04.2023 г., като в разпореждането се 1 съдържат и последиците от неизпълнение на указанията в срок – прекратяване на производството по делото и връщане на исковата молба с приложенията.

Законовият срок за отстраняване недостатъците на исковата молба е изтекъл на 05.05.2023 г. До настоящия момент ищецът не е отстранил недостатъците на молбата, поради което производството по делото следва да бъде прекратено, а исковата молба с приложенията – да бъдат върнати.

Мотивиран от изложеното и на основание чл. 129, ал. 3, изр. 1, пр. 1 от ГПК, СЪДЪТ

ОПРЕДЕЛИ:

ПРЕКРАТЯВА ПРОИЗВОДСТВОТО по гр.дело № 57318/2022 г. по описа на Софийския районен съд, ІІ Гражданско отделение, 76 състав.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва с частна жалба пред Софийския градски съд в едноседмичен срок от връчването му.

Съдия при Софийски районен съд: _______________________ 2