Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 560 от 20.12.2021, Апелативен съд - Варна

Съд
Апелативен съд - Варна
Дело
Въззивно частно гражданско дело 582/2021
Вид
Определение № 560
Подписан
20.12.2021
В сила
20.12.2021
Състав
Диана Вълева Джамбазова, Маринела Ганчева Дончева, Росица Славчова Станчева

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ 560 гр. Варна, 17.12.2021 г.

АПЕЛАТИВЕН СЪД – ВАРНА, II СЪСТАВ, в закрито заседание на седемнадесети декември през две хиляди двадесет и първа година в следния състав:

Председател: Диана В. Джамбазова

Членове:

Маринела Г. Дончева

Росица Сл. Станчева като разгледа докладваното от Диана В. Джамбазова Въззивно частно гражданско дело № 20213000500582 по описа за 2021 година за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е образувано по частна жалба, подадена от пълномощника на „Младост 2002“ ЕООД, ЕИК 040548645 0 София против разпореждане № 121/20.10.2021 г., с което е постановено връщане на частна жалба вх.№ 2085/17.09.2021 г. срещу определение № 158/1.09.2021 г. по в.гр.д.№ 161/2021 г. на Окръжен съд – Търговище. Оплакванията са за неправилност поради нарушение на закона, с молба за отмяна.

Частната жалба е подадена в срок и от надлежна страна и е процесуално допустима. Разгледана по същество, тя е неоснователна.

От доказателствата по делото се установява, че пълномощникът на жалбоподателя е уведомен за оставената без движение частна жалба на 11.10.2021 г. с указания за внасяне на д.т. в размер на 15 лв. по сметката на Апелативен съд – Варна в едноседмичен срок от съобщението, изтекъл на 18.10.2021 г.

С молба, изпратена по ел.поща на 18.10.2021 г. в 21.46 ч. страната е поискала удължаване на срока за отстраняване на нередовностите на частната жалба.

Настоящата инстанция приема, че указаният от съда срок за внасяне на дължимата държавна такса не е спазен, а молбата за удължаването му е подадена след неговото изтичане - извън рамките на работното време на съда.

1

Правилно съдът е приел, поради неотстраняване на нередовностите на частната жалба, същата следва да бъде върната, поради което обжалваното разпореждане е правилно и законосъобразно.

По изложените съображения, Варненският апелативен съд ОПРЕДЕЛИ:

ПОТВЪРЖДАВА разпореждане № 121/20.10.2021 г., с което е постановено връщане на частна жалба вх.№ 2085/17.09.2021 г. срещу определение № 158/1.09.2021 г. по в.гр.д.№ 161/2021 г. на Окръжен съд – Търговище.

Определението не подлежи на обжалване.

Председател: _______________________

Членове:

1. _______________________

2. _______________________

2