Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 559 от 13.02.2020, Окръжен съд - Варна

Съд
Окръжен съд - Варна
Дело
Въззивно гражданско дело 2307/2018
Вид
Определение № 559
Подписан
13.02.2020
Състав
КОНСТАНТИН ДИМИТРОВ ИВАНОВ, МАЯ НЕДКОВА ХРИСТОВА, ИВАН СТОЙНОВ

Цитирани разпоредби

  • чл. 248 · Граждански процесуален кодекс
  • чл. 248, ал. 1 · Граждански процесуален кодекс

О

П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ …………../……………..2020 г. гр. Варна

ВАРНЕНСКИЯТ ОКРЪЖЕН СЪД, ГРАЖДАНСКО ОТДЕЛЕНИЕ, в закрито съдебно, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: КОНСТАНТИН ИВАНОВ

ЧЛЕНОВЕ: МАЯ НЕДКОВА

МЛ. С. ИВАН СТОЙНОВ като разгледа докладваното от съдия Иванов въззивно гражданско дело № 2307 по описа за 2018 г., за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл. 248 от ГПК.

Образувано е съгласно Определение № 20/30.01.2020 г., постановено по гр. дело № 2170/2019 г. на Върховен касационен съд, с което е изпратена по компетентност на Варненски окръжен съд молба вх. № 10162/27.11.2019 г. на М.К.Т., в която се съдържа искане по реда на чл. 248 от ГПК за изменение в частта за разноските на Решение № 219/22.02.2019 г. по настоящото дело.

За да се произнесе по молбата, настоящият състав съобрази:

Молбата изхожда от надлежна страна, но е подадена след изтичане на преклузивния срок по чл. 248, ал. 1 от ГПК, поради което е процесуално недопустима и следва да бъде оставена без разглеждане.

Производството по настоящото дело е приключило с постановяването на Решение № 219/22.02.2019 г. Препис от решението е връчен на М.К.Т. на 05.03.2019 г. Едномесечният срок за депозиране на молбата по чл. 248 от ГПК, е изтекъл на 05.04.2019 г. (присъствен ден). Молбата е депозирана в пощенска станция на 26.11.2019 г., видно от пощенското клеймо. Подадената след законоустановения срок молба е недопустима и не подлежи на разглеждане по същество.

Мотивиран от гореизложеното, съдът

О П Р Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ молба вх. № 10162/27.11.2019 г. (по регистъра на ВКС на РБ), подадена от М.К.Т., по реда на чл. 248 от ГПК, за изменение в частта за разноските на Решение № 219/22.02.2019 г., постановено по в. гр. дело № 2307/2018 г. по описа на ВОС.

Определението може да се обжалва с частна жалба, пред Варненски апелативен съд, в едноседмичен срок от съобщението до страните.

ПРЕДСЕДАТЕЛ:

ЧЛЕНОВЕ: 1.

2.