Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 276 от 18.06.2021, Административен съд - Враца

Съд
Административен съд - Враца
Дело
Административно дело 244/2021
Вид
Определение № 276
Подписан
18.06.2021
Състав
ГАЛИНА ВАСКОВА ГЕРАСИМОВА

Цитирани разпоредби

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№

276 гр. Враца, 18.06.2021 г.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД – ВРАЦА,

IV състав, в закрито заседание на 18.06.2021 г. /осемнадесети юни две хиляди двадесет и първа година/ в състав:

АДМ. СЪДИЯ: ГАЛИНА

ГЕРАСИМОВА като разгледа докладваното от съдия Герасимова адм. дело № 244 по описа на АдмС – Враца за 2021 г. и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството по делото е образувано по жалба на „П.И.М.“ ЕАД, ЕИК *********, със седалище и адрес на управление ***, представлявано от Л.С.Д., против решение № 256 от Протокол № 19 от 25.02.2021г. на Общински съвет - Козлодуй.

Съдът констатира, че жалбата е недопустима за разглеждане, поради просрочие.

Съображенията за това са следните:

Оспореното в настоящото производство решение

№ 256 от Протокол № 19 от 25.02.2021г. на Общински съвет - Козлодуй е връчено на дружеството - жалбоподател на 15.03.2021 г., видно от отбелязването върху приложеното по делото писмо рег. № 300-33-3-(1) от 15.03.2021 г. Жалбата е изготвена на 20.04.2021 г. и е депозирана чрез АО, като е заведена в Общински съвет - Козлодуй с вх. № 410-01-134/21.04.2021 г.

Съгласно чл. 215, ал. 4, пр. 1 от ЗУТ, жалбите и протестите се подават чрез органа, чийто акт се обжалва или протестира, в 14-дневен срок от съобщаването му. В същия смисъл е и общата разпоредба на чл. 149, ал. 1 от АПК, съгласно която административните актове могат да се оспорят в 14-дневен срок от съобщаването им. В конкретния случай срокът за оспорване на акта е изтекъл на 29.03.2021г.

При така установеното настоящият съдебен състав намира, че жалбата е подадена извън предвидения в закона 14 - дневен преклузивен срок за оспорване на административния акт. Същата е недопустима, като просрочена, поради което следва да бъде оставена без разглеждане, а производството по делото следва да бъде прекратено.

Водим от горното и на основание чл. 159, т. 5 от АПК, съдът

О П Р

Е Д Е Л И :

ОСТАВЯ БЕЗ

РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на „П.И.М.“ ЕАД, ЕИК *********, със седалище и адрес на управление ***, представлявано от Л.С.Д., против решение № 256 от Протокол № 19 от 25.02.2021г. на Общински съвет - Козлодуй, като НЕДОПУСТИМА.

ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 244 по описа на Административен съд - Враца за 2021 г.

ОПРЕДЕЛЕНИЕТО може да се обжалва от страните в седмодневен срок от получаването му с частна жалба чрез Административен съд – Враца пред Върховен административен съд.

ПРЕПИС от определението да се връчи на страните.

Адм. съдия :