Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 26.05.2023, Административен съд - Габрово

Съд
Административен съд - Габрово
Дело
19/2023
Подписан
26.05.2023

Цитирани разпоредби

  • чл. 212 ал. 1 т. 2 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 231 · Административнопроцесуален кодекс

О П Р Е Д Е Л Е Н И Е

№ 522 гр. Габрово, 26.05.2023 г.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД – ГАБРОВО, в закрито заседание на двадесет и шести май през две хиляди двадесет и трета година, в състав:

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ДИЯН АТАНАСОВ като разгледа докладваното от съдия Атанасов адм. дело № 19 по описа на съда за 2023 година и за да се произнесе, взе предвид следното:

С разпореждане № 471/11.05.2023 г. съдът е оставил без движение частната жалба, подадена от „***“ * с. Б., общ. Г., представлявано от управителя Д. Ч., против постановеното по делото определение №435 от 03.05.2023 г. С разпореждането на жалбоподателя е указано, че в седемдневен срок от получаване на съобщението следва да отстрани нередовностите по частната жалба, като: Представи екземпляр от частната жалба, приподписана от адвокат или юрисконсулт с приложено пълномощно за приподписването й, или представи удостоверение за притежавана от управителя на „***“ * юридическа правоспособност. В случай, че жалбата изхожда от пълномощника на дружеството – да бъде представена жалба или молба, в което това обстоятелство да бъде изрично вписано съобразно изискването на чл. 231 във вр. с чл. 212 ал. 1 т. 2 от АПК.

Частният жалбоподател е уведомен, че при неизпълнение на дадените указания в посочения срок частната жалба ще бъде върната.

Съобщението, ведно с препис от разпореждането, е връчено лично на частния жалбоподател на 16.05.2023 г. В законоустановения седмодневен срок, изтекъл на 23.05.2022 г., частният жалбоподател не е изпълнил указанията на съда и не е отстранил посочените по-горе нередовности. При това положение единствената правна възможност е частната жалба да бъде върната.

Водим от горното и на осн. чл. 236 във връзка с 213а, ал.

1 от АПК, съдът

О П Р Е Д Е Л И:

ВРЪЩА подадената от „***“ * с. Б., общ. Г., представлявано от управителя Д. Ч., частна жалба, против определение №435 от 03.05.2023 г. по адм. д.

№19/2023 г. по описа на АС Габрово.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховен административен съд в седемдневен срок от съобщаването му на страната.

Препис от определението да се връчи на жалбоподателя, ведно със съобщението.

СЪДИЯ:

/Д. Атанасов/