Разпореждане № 7557 от 15.07.2019, Районен съд - Стара Загора
- Съд
- Районен съд - Стара Загора
- Дело
- Гражданско дело 2035/2019
- Вид
- Разпореждане № 7557
- Подписан
- 15.07.2019
- Състав
- АНТОНИЯ ИВАНОВА ТОНЕВА
Цитирани разпоредби
- чл.259 ал.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.262 ал.2 т.1 · Граждански процесуален кодекс
- чл.315 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
15.07.2019г. гр.Стара Загора
СТАРОЗАГОРСКИЯТ РАЙОНЕН СЪД, ОСМИ ГРАЖДАНСКИ състав, в закрито заседание в следния състав:
Председател: АНТОНИЯ ТОНЕВА като разгледа докладваното от СЪДИЯ
АНТОНИЯ ТОНЕВА гр.дело №2035 по описа за 2019 година.
Съгласно общите правила на чл.259 ал.1 от ГПК въззивната жалба се подава чрез съда, който е постановил решението, в двуседмичен срок от връчването му, а когато се касае за искове по глава Двадесет и пета „Бързо производство” се прилагат особените правила на чл.315 ГПК, съгласно ал.2 на който текст в заседанието съдът посочва деня, в който ще обяви решението си, от който ден тече срокът за обжалването му. В настоящия случай в с.з. от 11.06.2019г. съдът е обявил, че ще се произнесе с решение на 25.06.2019г. Или двуседмичния срок за обжалване изтича на 09.07.2019г. Въззивната жалба на ответника Ж.Д.Д. е депозирана в съда на 15.07.2019г., или след изтичане на установения в закона срок за обжалване, поради което и на основание чл.262 ал.2 т.1 ГПК същата следва да бъде върната.
Предвид гореизложеното, съдът
Р
А З П О Р Е Д И :
ВРЪЩА въззивна жалба №20703/15.07.2019г. против решение №931/25.06.2019г. по гр.дело №2035/2019г. на жалбоподателя Ж.Д.Д., с п.а.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба, пред Старозагорски окръжен съд в едноседмичен срок от съобщението.
РАЙОНЕН СЪДИЯ: