Определение № 254 от 22.01.2020, Районен съд - Добрич
- Съд
- Районен съд - Добрич
- Дело
- Гражданско дело 114/2020
- Вид
- Определение № 254
- Подписан
- 22.01.2020
- В сила
- 11.02.2020
- Състав
- СТЕЛА ИВАНОВА ТОНЕВА
Цитирани разпоредби
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№
22.01.2020 година , град Добрич
ДОБРИЧКИ РАЙОНЕН СЪД , XIV състав, на двадесет и втори януари през две хиляди и двадесета година в закрито заседание в следния състав :
Председател
: СТЕЛА ТОНЕВА при секретар ……………. като разгледа докладваното от районния съдия гр.д. №114 по описа за 2020 година и за да се произнесе, взе предвид следното :
Производството по гражданско дело
№ 114/2020 г. по описа на Добрички районен съд е образувано по искова молба от „Агенция за контрол на просрочени задължения” ЕООД с ЕИК ********* срещу Ж.Д.Ж. с ЕГН ********** , с която е предявен иск по реда на чл. 422 от ГПК за установяване на вземане по заповед за изпълнение на парично задължение по чл.
410 от ГПК с № 2086/22.11.2019 г. за сумите : -403.70 лева –общ размер на задължения по издадени фактури за предоставени за продажба козметични продукти , ведно със законната лихва от подаване на заявлението до окончателното изплащане ; - 32.27 лева – обезщетение за забава .
След справка с книжата по ч. гр.д. № 4221/2019 г. по описа на Добрички районен съд ,съдът констатира следното :
В двуседмичен срок от връчване на заповедта за изпълнение е депозирано възражение от дължинка с вх. № 24255/27.11.2019 г.
С разпореждане от 28.11.2019 г. на заявителя е даден едномесечен срок за предявяване на иск за установяване на вземането по заповедта за изпълнение .
Съобщението за горното , ведно с разпореждането е връчено на заявителя на 12.12.2019 г.
Даденият едномесечен срок е изтекъл на 13.01.2020 г. / 12 януари 2020 г. е неприсъствен ден и срокът изтича в следващия присъствен ден / .
Исковата молба по настоящото гражданско дело , с която е предявен установителния иск, е депозирана по пощата.Датата на пощенското клеймо е
14.01.2020 г. –след изтичане на дадения едномесечен срок на 13.01.2020 г.
Горното налага извода за недопустимост на предявения установитлен иск по настоящото дело и същият подлежи на прекратяване .
Предвид горното , съдът
О
П Р Е Д Е Л И :
ПРЕКРАТЯВА поради недопустимост на иска производството по гр.д. №114/2020 г. по описа на Добрички районен съд , образувано по предявения от „Агенция за контрол на просрочени задължения” ЕООД с ЕИК ********* срещу Ж.Д.Ж. с ЕГН ********** иск по реда на чл. 422 от ГПК за установяване на вземане по заповед за изпълнение на парично задължение по чл. 410 от ГПК с № 2086/22.11.2019 г. за сумите : -403.70 лева –общ размер на задължения по издадени фактури за предоставени за продажба козметични продукти , ведно със законната лихва от подаване на заявлението до окончателното изплащане ; - 32.27 лева – обезщетение за забава .
Определението подлежи на обжалване с частна жалба в едноседмичен срок от съобщаването му на ищеца .
РАЙОНЕН
СЪДИЯ :