Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Акт от 14.09.2021, Административен съд - Русе

Съд
Административен съд - Русе
Дело
283/2021
Подписан
14.09.2021

Цитирани разпоредби

  • чл.213а, ал.1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.213а ал.7 · Административнопроцесуален кодекс

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е

Русе,

14.09.2021г.

Административен съд Русе, четвърти състав, в закрито заседание на четиринадесети септември през две хиляди двадесет и първа година, в състав:

СЪДИЯ:

ГАЛЕНА ДЯКОВА като разгледа докладваното от съдията адм.д. № 283 по описа за 2021 г., за да се произнесе, съобрази следното:

Производството е по чл.213а, ал.1 от АПК.

Образувано е по касационна жалба от И.Д.И. *** срещу решение № 31 от 14.06.2021 г. постановено по адм. дело № 283 по описа на АС-Русе за 2021.

С разпореждане на съда от 06.07.2021 г., на основание чл. 213а, ал. 1, във вр. чл. 212, ал.1 и ал.

2, чл. 213, т. 3 и т.4 от

Административнопроцесуалния кодекс производството е оставено без движение. На жалбоподателя е указано, че в 7-дневен срок от уведомяването следва да внесе сумата от 70,00 лв. държавна такса по сметка на Върховен административен съд и касационната жалба да се приподпише от адвокат, като се представи пълномощно за приподписването.

На жалбоподателя е изпратено съобщение за указанията на съда на посочения в жалбата съдебен адрес и той е редовно уведомен на 07.07.2021 г.

По делото в законноопределения 7-дневен срок не е постъпило уведомление за изпълнение на дадените указания, както и такова, съдържащо искане за продължаване на така определения на жалбоподателя срок.

Съгласно чл.

213а, ал. 1 АПК съдията- докладчик в първоинстанционния съд извършва проверка на редовността на касационната жалба или протеста и ако не отговарят на изискванията на чл. 212 и 213, с разпореждане ги оставя без движение и изпраща съобщение на оспорващия да отстрани нередовностите в 7-дневен срок от получаването му. Ако нередовностите не се отстранят в срок, първоинстанционният съд връща жалбата или протеста.

Съдът в разпореждането си от 06.07.2021 г. е предупредил касатора за последиците от процесуалното му бездействие, а именно задължението за оставяне на жалбата без разглеждане, като въпреки така отправеното предупреждение недостатъците по жалбата не са били отстранени в срок. Преклузивният срок е изтекъл на 14.07.2021г./ работен ден/, като недостатъците не са отстранени и към настоящия момент.

По изложените съображения, поради неизпълнение указанията на съда, жалбата следва да бъде върната.

Мотивиран от изложеното на основание чл.213а ал.1 изр.2 АПК съдът Р А З П О Р Е Д И:

ВРЪЩА касационна жалба от И.Д.И. *** срещу решение № 31 от 14.06.2021 г. постановено по адм. дело № 283 по описа на АС-Русе за 2021.

Разпореждането може да се обжалва пред

ВАС на основание чл.213а ал.7 АПК, с частна жалба, в 7-дневен срок от неговото съобщаване.

СЪДИЯ: