Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 109613 от 05.09.2023, Софийски районен съд

Съд
Софийски районен съд
Дело
Частно гражданско дело 59693/2022
Вид
Разпореждане № 109613
Подписан
05.09.2023
В сила
05.09.2023
Състав
НОРА ВЛАДИМИРОВА МАРИНОВА

Цитирани разпоредби

РАЗПОРЕЖДАНЕ

№ 109613 гр. София, 05.09.2023 г.

СОФИЙСКИ РАЙОНЕН СЪД, 145 СЪСТАВ, в закрито заседание на пети септември през две хиляди двадесет и трета година в следния състав:

Председател: НОРА ВЛ. МАРИНОВА като разгледа докладваното от НОРА ВЛ. МАРИНОВА Частно гражданско дело № 20221110159693 по описа за 2022 година по описа на СРС и за да се произнесе, взе предвид следното:

Производството е по реда на чл. 410 и сл. ГПК.

По делото е подадена частна жалба с вх. № 29086/02.02.2023г. от „У*** срещу заповедта за изпълнение от 24.11.2022г. в частта за разноските.

С разпореждане от 25.04.2023г. съдът е дал указания на жалбоподателя в едноседмичен срок от съобщението да отстрани нередовностите на подадената частна жалба, с изричното предупреждение, че при неизпълнение на указанията в срок частната жалба ще бъде върната.

Съобщение с дадените указания е изпратено на жалбоподателя на посочената в жалбата електронна поща, като потвърждение за получаването му е изпратено от процесуалния представител на жалбоподателя на 03.05.2023г., поради което даденият срок за изпълнение на указанията е изтекъл на 10.05.2023г. В посочения срок, както и до настоящия момент, указанията за отстраняване на нередовностите не са изпълнени, поради което спрямо жалбоподателя следва да се приложат неблагоприятните последици от процесуалното му бездействие да отстрани нередовността на подадената жалба, за които същият е надлежно уведомен, и частната жалба да бъде върната.

По изложените съображения и на основание чл. 275, ал. 2 ГПК вр. чл. 262, ал. 2, т. 2 ГПК, съдът

РАЗПОРЕДИ:

ВРЪЩА частна жалба с вх. № 29086/02.02.2023г., подадена от „У*** срещу заповед за изпълнение от 24.11.2022г., издадена по ч.гр.д. № 59693/2022г. на СРС, 145 състав, в частта за разноските.

Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба пред СГС в едноседмичен срок от съобщаването му.

1

Съдия при Софийски районен съд: _______________________

2