Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Определение № 428 от 16.05.2022, Административен съд - Ловеч

Съд
Административен съд - Ловеч
Дело
Административно дело 133/2022
Вид
Определение № 428
Подписан
16.05.2022
В сила
30.05.2022
Състав
ЛЮБОМИРА ЛЮБЕНОВА КРЪСТЕВА

Цитирани разпоредби

  • чл. 158, ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 37в, ал.3, т. 2 · Закон за собствеността и ползването на земеделските земи

ОПРЕДЕЛЕНИЕ

№ гр.Ловеч, 16.05.2022 г.

ЛОВЕШКИ АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД, VІ-ти административен състав, в закрито съдебно заседание на шестнадесети май две хиляди двадесет и втора година в състав:

СЪДИЯ: ЛЮБОМИРА КРЪСТЕВА като разгледа докладваното от съдия Кръстева адм.дело №133 по описа за 2022 година и на основание данните по делото и закона, за да се произнесе взе предвид следното:

Производството е образувано въз основа на жалба с вх.№1528/12.04.2022 г. подадена от М.С.И. ЕГН**********,***, против Заповед № РД-04-36/21.03.2022 г. на Директор на Областна дирекция

Земеделие гр.Ловеч, с която е наредено жалбоподателят да заплати сумата от 9796,29 лв. представляваща трикратния размер на средното годишно рентно плащане за ползваните земи по чл. 37в, ал.3, т. 2 от ЗСПЗЗ за стопанската 2021/2022 г.

Към жалбата не е представен документ за внесена държавна такса в размер на 10 лв. по сметка на съда. Съдът е оставил без движение жалбата и е предостави срок на жалбоподателя да отстрани недостатъците на същата.

Съобщението е получено на 26.04.2022 г.

Срокът е изтекъл на 03.05.2022 г., вторник, работен ден.

До момента по делото не е представен документ за внесена държавна такса. Налице са основания по чл. 158, ал. 3 от АПК за оставяне на жалбата без разглеждане и прекратяване на производството по делото.

Мотивиран от изложеното, Ловешки административен съд, шести административен състав,

О П Р Е Д Е Л И:

ОСТАВЯ БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалба с вх.№1528/12.04.2022 г. подадена от М.С.И. ЕГН**********,***, и ПРЕКРАТЯВА производството по делото.

Определението подлежи на обжалване с частна жалба в 7-дневен срок от съобщението чрез АдмСЛ пред ВАС на РБ.

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: