Акт от 15.12.2022, Административен съд - Силистра
- Съд
- Административен съд - Силистра
- Дело
- 171/2022
- Подписан
- 15.12.2022
Цитирани разпоредби
- чл. 213а, ал. 1 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 169 · Закон за устройство на територията
- чл. 195, ал. 5 · Закон за устройство на територията
О П Р Е Д Е Л Е Н И Е
№ 650 гр.
Силистра, 15 декември 2022 г.
Административен съд – Силистра, в закрито заседание на петнадесети декември през две хиляди двадесет и втора година, в състав:
СЪДИЯ: Елена Чернева разгледа административно дело № 171 по описа на съда за 2022 г. и за да се произнесе, взе предвид следното:
Постъпила е частна жалба от С.Е.А. с ЕГН – ********** *** против Определение № 571 / 02.
11. 2022 г., постановено по делото, с което е оставена без разглеждане жалбата му срещу мълчаливия отказ на кмета на Община Силистра да се произнесе по исканията, заявени с молба с вх. № 8895 / 20. 09. 2022 г., както и срещу Заповед № ЗК – 1294 от 15. 08. 2022 г., с която на основание чл. 195, ал. 5 от ЗУТ на собственика на поземлен имот с идентификатор 66425. 500. 4018 по КК и КР на гр. Силистра В.П.П.от гр. Силистра е наредено да премахне несъответстващ на изискванията на чл. 169 от ЗУТ строеж, наименован „Дворищна канализационна инсталация“.
С
Разпореждане от 29.11. 2022 г. подадената частна жалба е оставена без движение на основание чл. 213а, ал. 1 от АПК, тъй като към нея не са били приложени доказателства за внесена държавна такса и същата не е била приподписана от адвокат. На частния жалбоподател са дадени указания в 7-дневен срок да отстрани констатираните нередовности, като същият е бил предупреден за неблагоприятните последици от неизпълнението на разпореждането.
Разпореждането е било връчено на частния жалбоподател на 30.11. 2022 г. Седмодневният срок за изпълнението му е изтекъл на 07.12.2022 г., като от страна на С.А. не са предприети действия по отстраняване на нередовностите до настоящия момент.
Следователно е налице хипотезата на чл. 213а, ал. 1, изречение второ от АПК и подадената частна жалба следва да се върне на подателя ѝ.
При тези съображения Административен съд Силистра
О П Р Е Д Е Л И :
Връща като нередовна подадената частна жалба от С.Е.А. с ЕГН – ********** *** против Определение № 571 / 02. 11. 2022 г., постановено по делото.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред Върховния административен съд в 7-дневен срок от съобщаването му.
СЪДИЯ: