Определение № 2202 от 01.11.2019, Административен съд - Пловдив
- Съд
- Административен съд - Пловдив
- Дело
- Административно дело 3087/2019
- Вид
- Определение № 2202
- Подписан
- 01.11.2019
- В сила
- 03.07.2020
- Състав
- ЛЮБОМИРА КИРИЛОВА НЕСТОРОВА
Цитирани разпоредби
- чл. 151 т.3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл.158 ал. 3 · Административнопроцесуален кодекс
- чл. 257, ал.3 · Закон за изпълнение на наказанията и задържането под стража
РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД - ПЛОВДИВ
О П Р
Е Д Е Л Е Н И Е
№
2202 гр. Пловдив, 01.11.2019г.
В
ИМЕТО НА НАРОДА
АДМИНИСТРАТИВЕН
СЪД - ПЛОВДИВ, петнадесети състав, в закрито заседание на първи ноември, две хиляди и деветнадесета година в състав
ПРЕДСЕДАТЕЛ: ЛЮБОМИРА НЕСТОРОВА като разгледа докладваното АД № 3087 по описа за 2019г. на Административен съд – Пловдив, намира за установено следното:
Производството по делото е образувано по жалба на М.Р.Л. с ЕГН **********, срещу Заповед № Л-2651 от 04.10.2019г на ВПД Началник на затвора-Пловдив, с която на основание чл. 101, т.7 вр. с чл.
257, ал.3 от ЗИНЗС е наложено дисциплинарно наказание -7 денонощия изолиране в наказателна килия.
Съдът с разпореждане от 10.10.2019г. е указал на жалбоподателя да внесе, в 7-дневен срок от съобщаването, държавна такса / ДТ/ в размер от 10лв. по сметката на Административен съд-Пловдив и да представи платежното нареждане в деловодството на съда.
Посочено е, че при неизпълнение в срок, жалбата ще бъде оставена без разглеждане, а производството по делото-прекратено.
Съобщението е получено от жалбоподателя на 11.10.2019г. С Разпореждане от 17.10.2019г Съдът е указал на Началника на Затвора-Пловдив да съдейства на Л. за внасяне на ДТ.
С молба от 15.10.2019г М. Л. е поискал правна помощ.
С Разпореждане от 17.10.2019г съдът е задължил началника на затвора-Пловдив да съдейства за представянето от М. Л. на писмени доказателства.
Съобщението е получено от М. Л. на 21.10.2019г като в указания от съда срок не са изпълнени указанията му. Не е внесена ДТ по сметката на ПАС и не е представено платежно нареждане. Крайният срок за изпълнение е изтекъл на 28.10.2019г като и към настоящия момент също не са изпълнени указанията на съда.
Съдът намира, че не е спазено изискването на чл. 151 т.3 от АПК , поради което производството по делото ще се прекрати.
Воден от горното и на основание чл.158 ал.
3 от АПК Съдът
О П
Р Е Д
Е Л И :
ОСТАВЯ
БЕЗ РАЗГЛЕЖДАНЕ жалбата на
М.Р.Л. с ЕГН **********, срещу
Заповед № Л-2651 от 04.10.2019г на ВПД Началник на затвора-Пловдив.
ПРЕКРАТЯВА производството по адм. дело № 3087 по описа за 2019 г. на Административен съд -Пловдив.
Определението подлежи на обжалване с частна жалба пред
Върховния административен съд, в 7-дневен срок от получаване на съобщението .
АДМИНИСТРАТИВЕН СЪДИЯ: /п/