Към съдържанието
Правото

Търсене / Съдебна практика

Разпореждане № 1240 от 26.03.2021, Административен съд - Плевен

Съд
Административен съд - Плевен
Дело
Административно дело 119/2021
Вид
Разпореждане № 1240
Подписан
26.03.2021
Състав
ВЕНЕЛИН ДИМИТРОВ НИКОЛАЕВ

Цитирани разпоредби

  • чл. 144 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.213, т.3 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 213а, ал. 1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 213б, ал. 1 · Административнопроцесуален кодекс
  • чл.235а · Административнопроцесуален кодекс
  • чл. 60, ал. 5 · Граждански процесуален кодекс
  • чл.101, т.1 · Закон за изпълнение на наказанията и задържането под стража

Р А З П О Р Е Ж Д А Н Е

№ 1240

26.03.2021., гр. Плевен

В ИМЕТО НА НАРОДА

АДМИНИСТРАТИВЕН СЪД- гр. ПЛЕВЕН, VІІ- ми състав, в закрито съдебно заседание, на двадесет и шести март през две хиляди и двадесет и първа година, в състав

ПРЕДСЕДАТЕЛ: ВЕНЕЛИН НИКОЛАЕВ като разгледа докладваното от председателя адм.д.№119/2021г. по описа на Административен съд -Плевен, на основание закона и данните по делото, за да се произнесе, съобрази следното:

Производство по чл. 208 и сл. от Административнопроцесуалния кодекс (АПК).

Постъпила е частна касационна жалба с вх. рег.№1201/19.02.2021г. от л.св. И.Х.И., ЕГН **********, изтърпяващ наказание “доживотен затвор“ в Затвора Белене, срещу определение №274/15.02.2021г., постановено по адм дело №119/2021г. по описа на

Административен съд Плевен. С посоченото определение, съдът е оставил без разглеждане жалбата на л.св. И.Х.И., ЕГН **********, изтърпяващ наказание „доживотен затвор“ в Затвора Белене срещу Заповед №Л-58/06.01.2021г. на Началник Затвора Плевен, с която му е наложено дисциплинарно наказание по чл.101, т.1 от ЗИНЗС „писмено предупреждение“ и е прекратил производството по административно дело №119/2021г. по описа на РС- Плевен.

С разпореждане №874/01.03.2021г., съдията докладчик е констатирал, че частната касационна жалба е нередовна, тъй като не отговаря на изискванията на чл.213, т.3 от АПК - не са представени доказателства, че е платена дължимата по силата на чл.235а от АПК държавна такса за образуване на производството по Глава тринадесета от АПК в размер на 30, 00лв.

На основание чл. 213б, ал. 1 АПК, с разпореждането от 01.03.2020 г. частната касационната жалба е оставена без движение с указание в 7-дневен срок от уведомяването жалбоподателят да отстрани констатираната нередовност с изрично предупреждение, че при неизпълнение на указанията в срок, жалбата ще бъде оставена без разглеждане.

Съобщението е връчено редовно на жалбоподателя на 16.03.2021г, г. В определения с разпореждането срок, който, изчислен по правилата на чл. 60, ал. 5 ГПК, вр. с чл. 144 АПК, е изтекъл на 23.03.2021 г. (вторник, присъствен ден), както и до настоящия момент, касационният жалбоподател не е изпълнил указанията на съда.

Внасянето на таксата за образуване на делото е условие за редовност на сезиращия настоящата инстанция акт и спазването на процесуалното изискване представлява предпоставка за законосъобразно развитие на съдебното производство. Отказът да се изпълни даденото указание е отказ да бъде отстранена нередовност на оспорването като процесуална пречка за развитието на съдебното производство по заявения правен спор. Водим от горното и на основание чл. 213а, ал. 1 АПК, Административен съд Плевен, седми състав

Р

АЗ П О Р Е Д И:

ВРЪЩА частната касационна жалба с вх. рег. 908/19.02.2021г. на л.св. И.Х.И., ЕГН **********, изтърпяващ наказание „доживотен затвор“ в Затвора Белене, срещу определение №274/15.02.2021г., постановено по адм.д.№119/2021г. по описа на Административен съд -Плевен

РАЗПОРЕЖДАНЕТО подлежи на обжалване пред тричленен състав на Административен съд -

Плевен в 7-дневен срок от връчването му на страните.

ПРЕДСЕДАТЕЛ: