Разпореждане № 629 от 13.05.2024, Окръжен съд - Перник
- Съд
- Окръжен съд - Перник
- Дело
- Въззивно частно гражданско дело 790/2023
- Вид
- Разпореждане № 629
- Подписан
- 13.05.2024
- В сила
- 13.05.2024
- Състав
- РОСИЦА ВЕЛКОВА ИВАНОВА-СТОЙЧЕВА
Цитирани разпоредби
- чл. 262, ал. 2, т. 1 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 262, ал. 2, т. 2 · Граждански процесуален кодекс
- чл. 275, ал. 2 · Граждански процесуален кодекс
РАЗПОРЕЖДАНЕ
№ 629 гр. Перник, 13.05.2024 г.
ОКРЪЖЕН СЪД – ПЕРНИК, ПЪРВИ ВЪЗЗИВЕН ГРАЖДАНСКИ
СЪСТАВ, в закрито заседание на тринадесети май през две хиляди двадесет и четвърта година в следния състав:
Председател: РОСИЦА В. ИВАНОВАСТОЙЧЕВА като разгледа докладваното от РОСИЦА В. ИВАНОВА-СТОЙЧЕВА
Въззивно частно гражданско дело № 20231700500790 по описа за 2023 година
Производството е по реда на чл. 275, ал. 2 от ГПК във вр. с чл. 262, ал. 2, т. 2 от ГПК.
На 26.03.2024 г. е депозирана частна жалба вх. № 1960 срещу разпореждане № 308 от 26.02.2024 г., постановено по гр. д. № 790/2023 г. по описа на Окръжен съд – гр. Перник, с което се връща касационна жалба на С. С. поради неизпълнени указания в срок, подадена от адв. В. Д. от САК, като представител на ищеца. С разпореждане № 449 от 27.03.2024 г. съдът е указал на частния жалбоподател в едноседмичен от съобщението да ангажира доказателства за заплатена държавна такса в размер на 15,00 лева по бюджетната сметка на Софийския апелативен съд, като в същия срок представи и вносен документ за това по делото. Предупредил го е, че ако не изпълни указанията в посочения срок, жалбата ще бъде върната.
Разпореждането е връчено на частния жалбоподател, чрез адвокат, на посочения по делото адрес на 04.04.2024 г. Определеният срок е изтекъл на 11.04.2024 г. До настоящия момент дадените указания не са изпълнени.
Предвид горното, съдът счита, че са налице предпоставките по чл. 275, ал. 2 от ГПК във вр. с чл. 262, ал. 2, т. 1 от ГПК за връщане на частната жалба на жалбоподателя.
Водим от горното, съдът
РАЗПОРЕДИ:
ВРЪЩА подадената от адв. В. Д. от САК, като представител на ищеца, частна жалба с вх. № 1960/26.03.2024 г. срещу разпореждане № 308 от 26.02.2024 г., постановено 1 по гр. д. № 790/2023 г. по описа на Окръжен съд – гр. Перник.
Разпореждането подлежи на обжалване с частна жалба в 1-седмичен срок от получаване на съобщението от жалбоподателя пред Софийски градски съд.
Съдия при Окръжен съд – Перник: _______________________
2